Jste zde: Úvod » Nezařazené » Dračí hokej na Poněťáku

 • Dračí hokej na Poněťáku


  51 přečtení

  3.3.2018

  První hokej na opravdovém ledě v tomto školním roce se letos nekonal ani v prosinci, ani v lednu, dokonce ani v únoru ne. Musel přijít až březen. V posledním týdnu teploty ani přes den nevystoupily nad nulu, v pondělí dokonce padly až někam k -10°C. Proto se Draci rozhodli místo plánované výpravy do Prahy raději přespat na Boudě a v sobotu si zahrát hokej.

  Na páteční schůzce, která se konala po dlouhém měsíci (na pátky postupně vyšly: pololetní prázdniny, jarní prázdniny, oddílová výprava do Veselí, oddílovka v bazéně) byla pěkná účast. Nic nevadilo mrazivé počasí, Draci si stejně zahráli fotbálek. V teple vytopené Boudy pak plánovali akce a ve finále si zahráli Vítkovu hru s gesty, která měla i přes počáteční nedůvěru ohromný úspěch.

  Po schůzce se někteří rozloučili, jiní vysvištěli do Alberta pro jídlo a pití. Na Bang se nás kolem sedmé hodiny sešlo šest: Kloub, Filíš, Roxy, Vítek, Bert a já. Tři kola a pohodička. V tom třetím mě vyřadili jako prvního a tak jsem šel nachystat projekci. Když i ostatní dohráli, pěkně jsme nacpali kamna borovými poleny, usadili se na židličky a na plátně ožil horor s názvem Rituál. Byl pěkný a jestli mě na něm něco velmi zaujalo, tak kolika slovy dokázal tvůrce titulků přeložit obligátní anglické „fuck off“. A protože vládla pohodová nálada, po krátké pauze jsem ještě zkoukli starobylou Svěrákovskou komedii „Vrchní prchni“. Je docela legrační dnešní generaci osvětlovat tehdejší socialistické reálie… Spát se šlo kolem jedné a venku bylo docela frešno, něco kolem -7°C.

  V noci jsem třikrát ládoval kamna topolovými poleny, pročež tlupa vstávala do příjemného teploučka. Snídaně, úklid. A střídání osazenstva. Opouští nás Roxy, který uhání na hasičskou soutěž (nezamrzne jim voda?). Zato přijíždí Lukin a Tobík. Navíc Marek a Vítkovi spolužáci Matyáš a Vašek.

  Kolem půl desáté vyjíždíme. Padá rozhodnutí omrknout Poněťák a kdyby to bylo blbý, posunout se na Hádek. Blbý to ale vůbec není, krásně rovný led, dostatečně silný. Dělíme se na dvě pětky, Vítek rozhazuje hokejky a zápas může začít. První poločas (ano, náš oddíl hraje hokej na poločasy :-)) končí 10:10, druhý pak 7:2. Ale to je skoro jedno, důležité je, že jsem si skvěle zahráli. A když to vyjde, zítra pokračujeme.

  Jura