Jste zde: Úvod » Nezařazené » Dračí minigolf

 • Dračí minigolf


  51 přečtení

  21.10.2017

  Celá akce započala páteční družinovou schůzkou, jejíž program měl dva hlavní body: likvidaci dvojice suchých stromů pomocí lana a Kosťou připravenou hru CHAOS. Když jsem uklidili podkroví, které po Chaosu připomínalo spíše bojiště, nežli skautskou klubovnu, odešla část Draků domů. Zbylé osazenstvo (Kloub, Filíš, Kosťa, Krysařík, Peklík, Honza, Bert, Roxy + Renča, Martin a já) se odsunulo do Nové Boudy, neb do Trojky na víkend přijedou skauti z Vracova a ve Staré Boudě zase slaví narozeniny Koule. Nezbytná cesta do Alberta pro proviant, zapojování techniky, zahnízdění v podkroví…samý pěkný program. Když se konečně všichni sešli, začal se vybírat film, který večer shlédneme. A rovnou řeknu, že při jeho výběru jsme měli stejně šťastnou ruku, jako většina voličů při dnešních sněmovních volbách. Voliči zvolili Řepkáča, Draci film Městečko South Park. Když je něco vtipný, líbí se mi to. Když je něco vtipný a sprostý, kousnu to. Když je něco jen prvoplánovaně sprostý, je mi z toho trapně. Ani jsme to americký trapno nedokoukali a radši se pustili do Aktivit. A to byla super hra! Ty vyjadřovací schopnosti, spolupráce. Ty přehršle cizích, nikdy neslyšených slov (a pak to předvádějte!). Dobře jsme se při tom pobavili, stejně jako při půlnočním Hágenovi.

  Ráno se nám o brzký budíček postarali Vracovští. Některým lidem po ránu nestačí jít na záchod, oni k tomu prostě musí dohnat ten čas, kdy byli potichu. A tak hulákají a řvou a hudrají a pořvávají a halekají a klábosí a ječí a melou pantem a kafrají a žvaní a … (jak je ta čeština květnatá, že jo?). Snídáme. Venku prší, naštěstí se topí v kamnech a tak je nám dobře. Venkovní minigolf mimo hru a zbývá jediná varianta: Futurum. Než se z regálů vysunou i největší ospalci (tipněte si kdo :-)), hrajeme turnaj v Macháčkovi, ve Vrhcábech a ještě v jedné Bertově hře, jejíž název si nepamatuju (a dost možná, že ani žádný nemá).

  Trolejbus a šalina dvojka nás vezou do Futura, v golfárně je docela prázdno: dvě rodinky, Krakonoš a my. Dělíme se na tři trojice, Renča umísťuje Martínka do oblíbených kuliček a jde se na to. Někomu se daří lépe, jiným hůře. Kupodivu skvěle to jde úplným nováčkům, co minigolf nikdy nehráli… Vyhlašuju soutěž o čokoládu. A jak to skončilo? 9. Honza 76 bodů, 8. Roxy 67 bodů, 7. Kloub 66 bodů, 6. Filíš 62 bodů, 4.-5. místo obsadili Renča s Krysaříkem, získali shodně 61 bodů, 3. jsem byl já, 51 bodů, 2. Kosťa 50 bodů a zvítězil Bert, který to dnes hrál poprvé s neuvěřitelnými 47 body.

  Cestou zpět okupujeme mekáč u nádraží a díky hromadě slevníků a jedné kartě benefitce, kterou vládne Honza, se docela nafutrujeme a to za solidní peníz. Po návratu na Boudu opět rozkládáme hlediště, zapojujeme techniku a rozjíždíme Piráty z Karibiku 5. Moc pěkná pohádka, určitě lepší, než South park :-). Úklid na závěr a něco po šesté se se stiskem levice loučíme. Super akce.

  Jura