Jste zde: Úvod » Nezařazené » Dračí výprava do Prahy

 • Dračí výprava do Prahy


  59 přečtení

  7.5.2018

  No konečně je tu víkend 4.-6.5.2017! Dlouho odkládaná výprava je zde. V pátek po Dračí schůzce větší část přítomných zůstává, jen si jdou do Alberta koupit nějaké jídlo. Ve 20:09 nám totiž jede vlak směr Praha. Je to Regiojet. Cesta je v pohodě, v Praze jsme něco po půl jedenácté.
  A teď kam? Praha je docela velká dědina, všude je tam daleko :-). Nasedáme na červený metro a jedeme na Prosek. Cestou nás napadají popěvky Prosek oslavujíci, jako třeba písnička Jiřího Schelingera o Willym, co na Proseku kradl autodíly, nebo „…sídliště jménem Prosek, to je jen halda trosek…“. Opak je však pravdou, Prosek je docela pěkná část Prahy. Asi po kiláku chůze nalézáme základnu místních skautů. K našemu překvapení je dost podobná té naší: je taky ve velké oplocené zahradě, taky dřevěná, taky taková „foglarovská“. Jen o něco větší. Obsazujeme jednu ze dvou podkrovních místností, rozkládáme zde matrace. Prohlížíme si nástěnky a další skautské věci. Je vidět, že to tu skautingem žije, nacházíme mnoho inspirace. Jen bodování se nám nějak nepodařilo pochopit. Jsme ale docela unaveni dlouhou cestou a protože je po půlnoci, uléháme.
  Ráno nás budí sluníčko, svítí nám přímo do očí. Z oken klubovny je krásný rozhled na celou Prahu. Snídáme, balíme se a razíme opět na metro. Cestou nakupujeme nějaké jídlo v Bille, neb ve středu města je všechno krutě předražené. Vystupujeme kousek od Národního divadla, jdeme přes most Legií na Petřín. Je tu hafanec lidí, musíme vystát frontu na rozhlednu a další pak do zrcadlového bludiště. Ale stojí to zato! Rozhled je odtud úžasný a i v bludišti se kluci náramně baví. Než Petřín opustíme, jdeme posvačit do parku.
  Naší další zastávkou je Motýlí dům v ulici Na příkopech. Daří se nám získat nějakou slevku na vstupném a pak už se můžeme kochat spoustou pestrobarevných motýlů všude kolem. Někteří jsou tak krotcí, že vám klidně přistanou na rameně nebo na ruce. Jen ten vstup přes uřvaný hračkářství dojem malinko kazí :-).
  Poslední štací dne je Muzeum smyslů v Jindřišské. A to se asi klukům líbí nejvíc. Filda v matoucím tunelu chodí jako opilec, Kosťa skládá s přehledem jeden hlavolam za druhým. I Bert jeden rozlouskl a dokonce jeden z těch nejtěžších! Kloub na fakírském loži, Honza na šikmé ploše…no prostě zábavy je tu spousta.
  V Mekáči na Proseku si dáváme na Honzův slevník dobrou večeři a pak už míříme zpět na klubovny. Pauza, odpočinek a … Bang! Hrajeme několik kol a je to paráda. Jen Filíš průběžně googlující sportovní výsledky je nešťastný. Plzeň prohrála se Slávií 2:0 a hokejisti se Slovákama ještě pár minut před koncem prohrávají 2:1 (nakonec ale vyhrají 3:2).
  Ráno nás budí opět sluníčko. Balíme, uklízíme, snídáme a pak zase na metro. Tentokrát jedeme na Floru, kde je kino IMAX. A v něm promítají v 10:40 postmoderní šílenost Avengers infinity war. My, co známe jen nemnohé hrdiny Marvelovských ság, se občas musíme těch informovanějších doptat, o co tam go. Shrnuto: asi 30 márvelovských klaďasů z různých filmů bojuje proti jedinýmu záporákovi, kterej je asi taky z nějakýho filmu. A bojují tak blbě, že nakonec stejně prohrají. Občas se chytám: záporákův poskok je jasnej Lord Voldemort z Harryho Pottera, záporák sbírá kameny moci a ty nápadně připomínají prsteny moci ze Společenstva prstenu, hraje tu iTyrion Lennister ze Hry o trůny a našlo by se i pár momentů, šlohnutých z Hvězdných válek… Celkově to ale nemá hluchý místa a ty dvě a půl hodiny utečou jako voda.
  Po kině se vracíme zpět na klubovnu, kde ještě nějakou hoďku a půl hrajeme Bang a balíme. Pak zamykáme, ukrýváme na tajném místě klíč a jde se na metro, na vlak, na troleják a domů. Super výprava. Akorát teda fakt platí: v Praze je blaze, ale draze.
  Jura