Jste zde: Úvod » Nezařazené » Drakyáda 2017

 • Drakyáda 2017


  100 přečtení

  15.10.2017

  V neděli se od dvou odpoledne konala jako každý podzim drakyáda. Počasí bylo krásné, sluníčko zářilo, teplota kolem dvaceti stupňů, nebýt pestře zbarvených stromů by si člověk i myslel, že je léto, avšak na pouštění draků poněkud nevhodné. Takže to tento rok moc nelítalo. Kdo chtěl, aby se jeho drak alespoň na chvíli vznesl k modravému nebi, musel pořádně utíkat.

  Na Boudě se nás sešlo kolem čtyřiceti. Světlušky a vlčata se svými rodiči, skauti, skautky, vedoucí… Draků bylo přesně 24. Drakyáda byla zahájena nástupem. Poté se jednotlivě draci nahlásili bodovací komisi. Hodnotil se vzhled draka, jestli byl koupený či vyrobený (ti vlastnoruční samozřejmě měli plusové body). A mohlo se lítat. Nebo spíš běhat s drakem za zády. Později se bodovalo i jak drak lítal a ke konci stav po doletu. Kdo už měl pouštění draků v bezvětří dost, mohl sejít z pole nad Boudou k našemu ohništi, opéct si špekáček nebo jinou delikatesu, zahrát si s ostatními nějakou hru na hřišti nebo si jen tak povídat.

  V mezičase bodovací komise pilně sčítala body a mohlo přijít vyhodnocení. První místo a největší čokoládovou cenu letošní drakyády si odnesla Jitka s drakem Kytkou a Marek se zlatostříbrným Šarkánem. Po vyhlášení výsledků se ještě někteří vrátili k ohni, někteří pobíhali po zahradě a jiní už pomalu odcházeli domů.

  I přes bezvětrné počasí jsme si akci všichni užili a už teď jsme zvědaví, jaké počasí na nás bude nachystané příští rok.

  Napsala Kiki