Jste zde: Úvod » Nezařazené » Dubnová oddílovka

 • Dubnová oddílovka


  56 přečtení

  21.4.2017

  Před čtrnácti dny krásně svítilo sluníčko a na počasí pěkně seděl bonmot „My čekali jaro a zatím přišlo léto…“. Rozhodli jsme se tudíž dubnovou oddílovku směřovat ven, konkrétně uspořádat městskou bojovou hru. To jsme ovšem nemohli tušit, že začátkem týdne (termín oddílovky připadl na pátek) se vrátí zima s plnou razancí, se sněhem, závějemi, teplotami pod nulou a větrem. Řidiči se chytali za hlavy, proč už přezuli na letní gumy a my s Drakama řešili, jak s víkendovou Ivančenou, kde je aktuálně dle informací na webu 60 cm sněhu. A ovšem jak s páteční oddílovkou…

  V pátek ráno zima zase zatroubila k ústupu. Vylezlo sluníčko a i když fučelo a pocitově bylo chladno, teploměr ukázal příjemných 13°C. Snad proto účast na oddílovce byla solidní, sešlo se 55 mladších členů a 7 vedoucích. Největší zastoupení mají samozřejmě Pumy a Draci – po 11 a Tygři, kterých je 9 a také Vlci, těch přišlo 8. Zato nejpočetnější družina oddílu Veverky jsou zde zastoupeny jen čtveřicí svých členek…

  Nástup. Účastníci se letmo dozvídají, co si mají představit pod názvem „Král zlodějů“ (to je název připravené městské bojové hry), vedoucí pak odvádí tlupu na Nerudovu ulici. Ta má uprostřed velký travnatý pás, který bude pro dnešní odpoledne „zlodějským doupětem“. Než tam ovšem účastníci dorazí, rozdělujeme je dle prezenčky s Vejtem do 11 skupin po 5.

  Na místě Džany vysvětluje pravidla, Vejt jde umístit sklady cenností na určená místa. Skupiny budou mít za úkol propašovat ze čtyř míst (sklady cenností) tyto cennosti do svého zlodějského doupěte. Pětice se vždy dohodne, kdo budou dvojice zlodějů (zelené fábory) a kdo falešný policista (červený fábor). Vedoucí plní role policistů pravých. Pak každá skupina nafasuje u Renči mapku hracího pole, u Kance ešus na lístečky (ten umístí ve „zlodějském doupěti) a u Corada fáborky. Kiki odchází do „vězení“, kde bude ve hře plnit roli bachařky. Trojí ostrý hvizd a hra může začít.

  Už od začátku je vidět, jak se skupiny liší taktikou. Někteří zloději jdou ke zdroji velkou oklikou, jiní přímo. Někde zvolil za falešného policajta toho nejstaršího, jinde nejmladšího…. Já zůstávám poblíž „zlodějského doupěte“ a už za pár minut jsou tu první „zloději“ s úlovky. Vidím taky pár podařených honiček a to jsem vlastně zcela mimo centrum dění. Hlavní děj se odehrává mezi paneláky a u garáží, kde jsou sklady cenností. Někteří zloději se věnují hlavně „drobným“ krádežím – výhoda je, že jim při chycení policisté lup nevezmou, jen je pošlou do vězení. Zato cenné předměty jim policisté taky zabaví. A tak se falešní policisté snaží oloupit nebohé zloděje konkurenty a lup pak předat „svým“ zlodějům, což ovšem může narazit u policistů pravých, když je při tom přistihnou. Prostě hra tak trochu ze života :-).

  Hraje se přesně 45 minut, poté Džany píská konec. Skupiny odevzdávají svoje ešusy a pomalu se přesouvají na Boudu. V8, Džany, Hanz, Renča a já se ovšem přesouváme rychle, autem. Musíme každé skupině ocenit lup a připravit ceny.

  Titul „Králové zlodějů“ získává skupina ve složení Lost, Sandra V., Ufon, Šídlo a Kája, naloupili toho za 10 750 dolarů. Těsně za nimi je skupina ve složení Kloub, Emča z Pum, Emča z Kudlanek a Fanda s lupem za 10 550 dolarů. Sláva jim. Sladké ceny ovšem získávají všechny skupiny i když jedenáctí toho naloupili jen za ušmudlaných 500 dolarů 🙂 Vítězové samozřejmě o něco hodnotnější než ti další. Myslím, že se hra velmi vydařila.

  Po závěrečném nástupu se většina oddílového lidu rozchází po domovech, jen Draci obsazují Trojku před zítřejší Laser Game (brodit s sněhem na Ivančenu jsme zavrhli), Kudlanky se usazují podobně jako Sršni ve Staré a Nové Boudě, odkud zítra vyráží do Jeskyní (Sršni) a na batikování triček (Kudlanky). Taky se začínají scházet Koulaři na svoji pravidelnou páteční sešlost. Prostě i když oddílovka končí, na základně to žije dál  :-).

  Jura