Jste zde: Úvod » Nezařazené » Svišti „na lamách“

 • Svišti „na lamách“


  41 přečtení

  2.10.2017

  Je neděle 1. října  8:45 a my se scházíme na naší první Sviští výpravě po letních prázdninách. A že je účast fakt hojná. 16 Svišťů a dva „naši“ Vlci, já (Moňa), Fí a Jack (pes). V devět nám jede trolejbus do Slatiny a tam přesedáme na 78 a ta nás veze až skoro ke Klajdovce. Hurá do lomu na kameny a na lamy. První co děti zajímá je, kdy si budou moct dát svačinku. hmmm… jak jinak 🙂 Po cestě nacházíme jednu keš a po chvilce už jsme v lomu. Tam jsou děti jak u vytržení. Všude se válí tolik kamenů, nejen na hromádkách, ale i poskládané do různých obrázků nebo zamilovaných vzkazů. Sedáme si a svačíme. Po jídle dáváme dětem první kreativní úkol. Po skupinkách nebo sami nebo všichni, jak chcou udělat také nějaký obrázek, nebo hromadu šutrů.. fantazii se meze nekladou. Někteří si jdou pro větší kameny, některým stačí malé. Jsou moc šikovní, více napoví fotky.

  Asi po hodince, když už jsme najezení, napojení a dostatečně kreativně vyřádění, pokračujeme dál, na lamičky. Sešli jsme dva kopečky a jsme tam. A jako první nás zaujala stezka bosou nohou. Skoro všichni zouvají boty a jdou. Stezka se skládá z různých kamenů, písku, šišek, cihel, balvanů, kůry, klacků.. všechny to moc baví a tak jdou znovu a znovu a znovu a … jo znovu.. :-))nakonec se s Fí hecneme taky a jdeme si stezku projít taky. No ještě aby ne, když jsme ji tady na jaře pomáhali stavět. No, asi po půlhodince – tramtatadadáááááá – vcházíme konečně k lamičkám ! Juch ! Fí platí vstupné a pak i krmení. Ke krmení dostal každý magnetku s lamičkou na ledničku. Jdeme krmit kozy, hladíme si králíčky a pak jdeme s paní průvodkyní přímo do výběhu mezi lamy. Jsou krásné a hodné. Děti velmi zaujatě poslouchají co jim všechno o nich paní povídá. A u toho lamy krmí.

  Po prohlídce výběhů dáváme rozchod, u lamiček mají spoustu zajímavých věcí, třeba budkostrom nebo dřevěné lamy, na kterých se dá hezky řádit. Nakonec skončíme u další svačiny a u stezky bosou nohou. Ta děcka fakt baví, je skvělá. Ale čas je nekompromisní, musíme pomalounku vyrazit zpět na bus. Tentokrát nás čeká cesta do kopce. Ale my jsme Svišti šikovný, nahoře jsme raz dva. Máme ještě zhruba hodinku čas, tak k radosti všech dětí, kotvíme zase na šutrech a hledáme kameny s krystalama. A že jich tu je! Koho nebaví kameny, ten poznává rostlinky podle plodů a listů. A někteří svačí jiní hledají šnečí ulity.

  Po hodince jdeme na bus a ten nás veze zpátky do Šlapanic, kde na nás čekají rodiče. Skoro všichni Svišti mají s sebou z lomu nějakou památku. Někdo magnetku, odznáček, pexeso nebo šutr. Počasí bylo krásné a celá výprava se ( až na pár odřených kolen) moc povedla. Těšíme se na další!

  Moňa a Fí