Jste zde: Úvod » Nezařazené » Svojsíkův závod 2017

 • Svojsíkův závod 2017


  92 přečtení

  14.5.2017

  Přípravy započaly už dříve, jejich finalizace však proběhla na páteční schůzce. Dvě skupiny (tradičně) pojmenované MASH (Lost, Kloub, Zubnička, Petarda, Honza Coufal a Krysařík) a Draci (Kosťa, Filíš, Bert, Lukin a Roxy) si připravovali tabla formátu A2, která mají družinu představit a jejichž výroba zároveň představovala první soutěžní úkol letošního závodu. MASH zvolil „počítačové“ zpracování, Draci lepili fotky a psali „růčo“.

  Po schůzce a nezbytných nákupech v Albertu jsme se opět všichni sešli na Boudě a jednak pokračovali v přípravách (první pomoc, uzly, skautské znalosti) a také hráli stolní hry (Bang, Osadníci…). Nachystali jsme sekyry, špalky, buzoly, uzlovačky, lékárničky a další povinnou výbavu. Spát jsme šli celkem pozdě a v noci nás navíc vzbudil silný déšť, co bušil do plechové střechy jako tisíc kladiv :-).

  Budíček v půl osmé. Na Boudě se schází tým vedoucích, co budou mít na starosti stanoviště první pomoci: Ťapka, Džany s Ivetkou, Bengi, Corado. Všechno vybavení na stanoviště balí do kufru Džanyho vozidla. Je tu i dvorní fotograf Kaša s technikou. Taky přijíždí Bertův táta a pan Kostra coby dopravci. Nasedáme do aut a celý konvoj 5 vozů se sune k Újezdu. Vylézá sluníčko a vůbec to vypadá na hezký den…

  Na místě jsme docela brzo, jsou tu zatím jen organizátoři. Ale chvíli po nás se areál salesiánského centra v Újezdě začíná plnit. Před nástupem je zaregistrováno 11 dívčích a 11 chlapeckých hlídek, celkem tedy 22. Každá hlídka při registraci dostane mapu rozmístění stanovišť a taky si vylosuje to první, na kterém začíná. Pak už je jedno jaký postup zvolí. Rozhodčí odjíždějí na stanoviště a velitel závodu Šany svolává nástup. Zde ujasňuje pravidla závodu a hned po jeho proslovu vyrážejí soutěžní hlídky na trať.

  Areál se vylidňuje a je čas jít hodnotit plakáty, na nichž se soutěžní skupiny představují. Některé jsou moc pěkné, jiné malinko odbyté. Každý ale představuje vizitku svojí družiny a není vždy lehké jej správně obodovat. Na to jsou ale jasná kritéria, takže někdy na první pohled pěkný plakát, který ale neobsahuje vše co má, končí s průměrným bodovým ziskem a jiný, na první pohled ne tak hezký, který ale obsahuje vše co má, je obodován lépe.

  Po obodování plakátů jdeme s Renčou a činovníky ORJ obhlédnout trať. Vidíme v akci mnoho hlídek a občas též po očku sledujeme, jaké výsledky na stanovištích dosáhli naši. MASH má bodové zisky výrazné, určitě ho „bedna“ nemine. Zato u Draků je to takové rozpačité – jsou ze všech nejlepší v odhadech, zato totálně propadli u Egg campu i u byrokracie. A ani u „naší“ zdravovědy moc nezaváleli, jejich výkon byl spíše průměrný… No uvidíme.

  Než se vrátíme na základnu, je zde již pár hlídek. V termínu (do 16:30) se vracejí všichni. Na hřišti se rozjíždí zápas v populárním „tyčkecu“, v zákulisí zatím organizátoři počítají, vypisují diplomy a chystají ceny. A do toho přichází jarní bouřka s hromy, blesky a spoustou vody. „Tyčkecářům“ to ale nevadí a hrají dál. A ani příliš nepřekvapuje, že „vodotěsným“ hráčům vévodí naši kluci…

  Konečně dlouho očekávaný nástup. A rovnou řeknu, že i velké zklamání Draků, kteří s pouhopouhým odstupem dvou bodů na třetí postupové místo končí čtvrtí, bramboroví a těsně pod bednou :-(. To MASH se raduje, protože obsadil první místo a za 14 dnů jej tedy čeká krajské kolo na Kaprálově mlýně. Tak klukům držte palce, do republikového finále postupuje z kraje pouze jeden!

  Po závodě se balíme a přesunujeme opět na Boudu. Čeká nás herní večer, pohodová noc bez deště a zítra dlouho očekávaný paintball!!!

  Jura