Jste zde: Úvod » Nezařazené » Únorová oddílovka

 • Únorová oddílovka


  79 přečtení

  23.2.2018

  Už se stává dobrým zvykem pořádat únorovou oddílovku v bazéně a ani letos tomu nebylo jinak. Něco před čtvrtou se v předsálí bazénu sešlo asi 35 členů oddílu. To je v období chřipek a chladného počasí docela slušný počet. Nejvíc přišlo Kudlanek a to 7. Draci, Vlci a Kobry zde měli po 4 zástupcích, Tygři, Sršni a Veverky po 3, Puma přišla jedna a vedoucích asi 8. Plus Martínek :-).

  Po rozplavbě a veliké míčové vybíjené jsme přítomné rozdělili do 7 skupin po 4 a štafetově se lovily víčka a puky. Bílé víčko za 3 body, zelené za 2, červené za 1 a puk prémiově za 5 bodů. Všichni mladší lovili rukama, jen smíšená skupina tří Draků posílená o Hanze lovila pusou. Jako jasní vítězové se ukázali Hrozča z Veverek, Domča z Vlků, Nemo z Kudlanek a Kobra Štěpán, nalovili víčka za 103 bodů. Skupina na druhém místě jich měla skoro o 30 méně a nejstarší „ústoloviči“ obsadili krásné šesté místo. Renča všechny odměnila sladkými čočkami a bylo opět volno. Skoky do vody, vybíjení míči, stavění plavidel ze všeho možného, potápění… Myslím, že se nenudil nikdo.

  Další hrou bylo vodní „superpólo“. Po delší straně bazénu jsme umístili dvě branky, do nich se usadili Bert a Vítek z Draků coby brankaři. Zbytek účastníků jsme rozdělili na dvě poloviny a každý na koho vyšel se ozbrojil balónem. Na daný povel všichni spustili palbu na soupeřovu bránu. Odražené balóny sbírali jiní hráči a opět pálili. Brankaři byli v jednom ohni, jako góly ovšem platily jen míče, které v brance zůstaly. Odražené se vracely do hry a ty, co skončily na břehu zase vraceli do vody vedoucí. Postupně míčů ubývalo a ubývalo. Za stavu 8:8 zbyl ve hře jediný a nastalo drama. Několikrát míč sice míč za zády Vítka či Berta skončil, leč vždycky se odrazil.

  Až poslední šťastnou ránou skončil v bráně, hájené Vítkem a Bertovci zvítězili 9:8. A zase bylo chvíli volno, které přítomní využívali k různým aktivitám.

  Kolem tři čtvrtě na 6 se omladina pomalu posunula do sprch, straší uklidili zapůjčené sportovní propriety a šli též. Na většinu účastníků už v předsálí čekali rodiče, Koulaři se odkouleli na Boudu a tím oddílovka skončila. Pohodová akce.

  Jura