Jste zde: Úvod » Nezařazené » Výprava Veverek na Ditrich

 • Výprava Veverek na Ditrich


  86 přečtení

  22.4.2018

  V pátek 13. dubna 2018 jsme se sešly v počtu 11 Veverek na konečné zastávce trolejbusu ve Šlapanicích. Počasí bylo krásné a všechny už jsme se moc těšily na super výpravu. Babů nám prozradila, že místo Hihni s námi pojede Bengi. Když přijel trolejbus, naše dobrodružná výprava mohla začít. Trolejbusem jsme dojely do Brna na hlavní nádraží, kde jsme se sešly s Bengim a vyrazili hledat správný vlak. Vlakem jsme dojeli do Blanska a ještě na nás čekala cesta autobusem. Celé cestování jsme měli za sebou, když jsme vystoupili na zastávce kousek od chaty Ditrich. Pobrali jsme své těžké krosny a došli na chatu a chvíli si odpočinuli. Před večeří jsme s holkama vyfotily pár fotek a proběhly se po lese. Navečeřeli jsme se venku u ohně, což se nám moc líbilo. Bengi nám při večeři vyprávěl strašidelný příběh o historii chaty a jejím okolí. Po večeři následovala stezka odvahy. Bengi si asi myslel, že nás vystraší strašidelnou historkou a všichni se budou bát a nikdo nebude chtít jít na stezku odvahy. To se mu ale nepovedlo. Nešly jen čtyři holky, ale ty by asi nešly stejně i kdyby Bengi nic neřekl. Po tom co si sedm holek zkusilo být zavřené na tři minuty ve sklepě jsme si zahráli sardel. Několik kol sardele jsme si užili, ale už jsme museli jít spát.

  V sobotu dopoledne jsme se vypravili do blízké jeskyně a lanového střediska Velká dohoda. V jeskyni se nám moc líbilo, ale museli jsme jít, protože byl v plánu výlet na Holštejn. Vrátili jsme se na chatu, připravili se na cestu a vyrazili na Holštejn. Cesta byla náročná, protože bylo velké teplo, ale mohli jsme se zchladit v jeskyni, kterou jsme po cestě navštívili. Na Holštejně jsme se pořádně najedli a odpočinuli si. Babů nám náš super pocit z toho, že už jsme v cíli, zkazila tím, že jsme museli jít ještě 4 kilometry někam daleko, i když se nám vůbec nechtělo. Po dvou dlouhých kilometrech jsme došli do kempu a dál už jsme nešli. Zase jsme se něčím najedli a odpočinuli si. Tentokrát nás Babů potěšila tím, že jsme už nikam dál nemuseli. Abychom si užili zábavu, kutáleli jsme z malého kopce sudy a hráli naši oblíbenou hru buldok, při které se vždy pořádně vyřádíme. Při zpáteční cestě jsme se občerstvili v hospůdce pod Holštejnem a tak nám cesta na Ditrich vesele ubíhala. Když jsme došli na chatu, měli jsme chvíli volno a pak jsme si rozdělali oheň a opékali si špekáčky. Když se setmělo, zahráli jsme si upíra a šli jsme spát.

  Poslední den se už nic moc nedělo. Pouze jsme si balili a uklízeli celou chatu. K obědu jsme si udělali výbornou polévku. Po obědě jsme vyrazili na cestu domů. Na hlavním nádraží jsme se velmi hlasitě rozloučili s Bengim a pokračovaly dál. Ve Šlapanicích jsme si ještě zašli na zmrzlinu a pak už si pro nás postupně chodili rodiče. Nikomu se domů nechtělo, ale myslím si, že mě nejmíň, protože výpravy na Ditrich jsou mé nejoblíbenější.
  TEFI