Jste zde: Úvod » Nezařazené » Zahajovací schůzka

 • Zahajovací schůzka


  172 přečtení

  9.9.2017

  „Činnost nebo uspořádaná akce pro veřejnost je dotována městem Šlapanice“.

   

  V pátek 8.9.2017 od 16:00 proběhla tradiční zahajovací schůzka, kterou vždy započíná náš oddíl podzimní činnost. Účast byla naprosto nečekaná, počítejte se mnou: 17 vedoucích, 16 Svišťů, 15 Veverek, 14 Vlků, 13 Kudlanek, 11 Tygrů, 10 Draků, 9 Pum, 8 Sršňů a 6 členů nové družinky, která ještě nemá název. Celkem 119 lidiček a to nepočítám přihlížející rodiče čerstvých nováčků :-).

  Započali jsme jako obvykle nástupem, vlajku vztyčil Corado. Poté se slova ujali Brácha s Petrem a jali se organizovat oblíbenou „Seznamovačku. Skvělá hra, jen lidí je nějak moc. Být jich tak polovina, asi by si to všichni dost užili. Jakmile zakončí Petr poslední kolo, zjednávám klid a oznamuji, kde bude mít kdo družinovou schůzku. Svišti uhánějí spolu s Fí a Mony k pink-pongovému stolu, Pumy se sunou do Nové Boudy, nováčci spolu s Kloubem, Roxym a Kosťou do Boudy Staré, Kudlanky jdou do Trojky, Veverky na „Koulí hexagon“ u sprchy, Tygři tradičně ke kuželkám, Vlci zůstávají u ohniště, Draci letí k pískovišti, Sršni zůstávají na špalcích … no ještě že tady na základně máme těch míst k setkání dost :-). Jak tak postupně krátké družinové schůzky končí, jde vždy trojice družinek do Trojky shlédnout Kašův trailer z letošního tábora a hned poté členové zamíří k jednomu z generálů: Kloub šikuje svoji zelenou armádu vedle Nové Boudy, Kosťa řadí svoje modré na hřišti. Každý fasuje tři hadrovky, starší seznamují ty mladší s pravidly a může se hrát. Rodičové po pár minutách vyklízejí pole, základnou se valí jeden útok za druhým. První kolo vítězí modří s velkou převahou, prorazili totiž pravé křídlo soupeřů a vzali je do kleští. Výměna stran, druhé kolo. Situace se opakuje, jen v opačném gardu. Hezké bylo, jak si Bengi zahrál asi jednu vteřinu (tolik času od úvodního hvizdu uplynulo, než dostal zásah) a smějící se Brácha ho překonal asi tak o další vteřinu, než to koupil pro změnu on. Nerozhodně, 1:1. Musí se hrát třetí kolo, V něm vítězí zelení a tak Babů dává 2 lentilky coby odměnu jim, poraženým pak po jedné. Sbíráme koule, generálové je uklízejí a už se u ohniště šikují dvě dvojice zkušených dražitelů. Co se bude dražit? No přece zapomenuté věci z tábora a z předtáborových schůzek. Jsou toho dvě velké bedny. I přes značnou snahu se daří rozdat jen snad čtvrtinu věcí. Co se zbytkem? No uvidíme…

  A protože se čas nachýlil, zakončuji schůzku, členstvo se loučí a pomalu rozchází ke svým domovům. Vedoucí ještě uklízejí a kolem půl sedmé je už na základně opět klid a mír. Ne na dlouho. Hukan něco po sedmé naváží plot, tyče, dráty a cement, protože celý víkend budeme sundávat starý a osazovat nový plot. A nejen to! Starou nehezkou bránu nahradí krásná nová, na zakázku dělaná. Tak nám držte palce, ať všechno klapne.

  Jura