Jste zde: Úvod » Nezařazené » Draci a Vlci na Ivančeně

 • Draci a Vlci na Ivančeně


  42 přečtení

  28.4.2019

  Letos jsme se rozhodli poněkud změnit tradiční průběh akce a zároveň využít klubovny družiny Lišek na Hukvaldech. Vyrazili jsme tudíž už v pátek 26.4.2019 večer dvěma auty, šestice Draků, jeden Vlk, Kaša, Petr a já. To ještě svítilo sluníčko a skoro všichni měli na sobě jen triko a kraťasy.
  Do Hukvald jsme dorazili za soumraku, v klubovně nás očekával Uzel a v kamnech praskal oheň. Pěknou klubovnu mají, je větší než naše Trojka, hned u lesa, útulná… Vybalili jsme věci, pojedli, pokecali. Následoval oblíbený kytarový mejdan a Dračí Bang. Drobné intermezzo představoval souboj v páce mezi Uzlem a Kloubem a také hádanka, s jejímž rozluštěním pomohl až přítel na telefonu Kodo :-). Spát se šlo dlouho po půlnoci.
  Když jsem ráno vykoukl ven, nebylo mi nejlíp. Rosničkáři měli pravdu, když na dnešek vyhrožovali deštěm a ochlazením. Leje jako z konve. Postupně ale déšť ustává a když se zde začnou houfovat Lišky (je skvělé, že je déšť neodradil!), už skoro neprší. Lišky odjíždějí autobusem, my balíme a jedem taky. Do Malenovic. Zde parkujeme u Rajské Boudy a vydáváme se vzhůru. Kolem proudí davy skautíků a skautic, fučí a je mlha. Po včerejším sluníčku ani památky, i drsoni Kosťa s Kloubem oblékají mikiny. Cestou doháníme Lišky a potkáváme mnoho známých tváří. Nahoře pak fasujeme kovové placky, kupujeme nášivky na památku a obhlížíme mohylu v čase, kdy většina přítomných je na mši. Nacházíme loňský Vlčí kámen, Dračí nikoliv. Později kempíme u lesa a svačíme. Pohodička, akorát to teplo trochu chybí…
  Lišky to točí zpět, Draci s Vlky pokračují na Plešatku. Je tu sníh a blátivo, to nás ale nemůže odradit. Nahoře to jistí hospůdka a zjišťujeme, že i nevlídné počasí má svoje výhody: zatímco loni zde byla hlava na hlavě, na pivo se stálo půl hodiny a nebylo si s ním pak kam sednout, dnes je víc jak polovina stolků venku volná a fronta u výdeje žádná. Jen ten Šantán mi tu prostě chybí…
  Cestou dolů jdeme přes Lukšinec a kolem Veličků zpět k autům. Pohodová akce je zakončena na Boudě. Super, příští rok jedeme zase.
  Jura