Jste zde: Úvod » Nezařazené » Dračí cyklovýprava do Pístovic

 • Dračí cyklovýprava do Pístovic


  61 přečtení

  20.5.2018

  Sobota 19.5.2018, 18:00. Draci se pomalu slétají na Boudě. Kosťa s Kloubem mají za sebou náročnou výpravu s Kobrami. Nakonec se nás u ohniště setká celkem 9. Honza zkušeně rozdělává oheň a když už je k dispozici nějaký popel, všichni si pečou v alobalu hermelín. To jako předkrm. Pak přichází na řadu Kloubův gril a Filíšovo naložené maso. Čerstvé rohlíky, kečup, hořčice… Vynikající večeře!
  S plnými žaludky jdou kluci Alberta nakoupit na zítřek v bláhové naději, že zde hodinu před zavíračkou seženou chleba nebo rohlíky :-). Nesou si aspoň čipsy a nějaké pití…
  Kolem deváté zapojujeme techniku, došustíme, dožmouláme a rozjíždíme horor s názvem Tiché místo. Je super, fakt se člověk docela bojí a hlavně při něm musí být úplné ticho. To je příjemná změna proti „normálním“ filmům, doprovázeným tu méně, tu více duchaplnými poznámkami. A když už jsme u těch hororů, následuje To. Někteří pak mají problém, jít se před spaním i vyčůrat, a shodují se, že příště místo hororů promítneme nějaké komedie :-). Spát se jde něco po jedné.
  Ráno klasika, kytárka, sluníčko, ospalé výrazy, zívání, pomaloučké soukání ze spacáků…však to znáte. Po snídani hygiena a chystání. Jedu domů pro Renču a pro Martina. Než vyjedeme, opouští nás oberlený Roxy a pooperační rekonvalescent Bert. Vyrážíme!
  Cesta už od začátku ubíhá pěkně a svižně. Projíždíme Jiříkovice, pak Tvarožnou, mihneme se kolem Sivic a zakempíme u cukrárny v Pozořicích. Oproti loňsku se tu nic nezměnilo, je zavřená. Kdo by taky v neděli otvíral cukrárnu, že jo?! Svištíme dál na Jezera a pořád do kopce až na rozcestí. Pár kiláků a jsme na Kalečníku. Kluky okamžitě zaujmou dvě návštěvní knihy. Teda spíš jedna návštěvní kniha a seznamka. O dost víc ta seznamka. Řehtají se jak koně a nakonec Zubňa taky přispěje. Mezi tím něco málo posvačíme a zrelaxujeme. Dál jedeme ke Třem javorům a směr Luleč. Míjíme pověstnou Smolařovu zatáčku, kde si kdysi dávno Smolař na cyklovýpravě poranil koleno. Dnes už tu naštěstí není zrádný štěrk, ale pěkný asfalt. Kousek do kopce po silnici a u hřbitůvku polňačkou doprava. Jsme u cíle, v Pístovicích. Pěkný rybník, otevřená putyka a dětské atrakce pro Martina. Ideální kombinace. Popíjíme kofoly, baštíme polívky, řízečky, smažáky… Labužník Kosťa dokonce zblajzl i tatarák! Mezi tím hrajeme monopoly Deal a taky kostkovej Bang! Před odjezdem ještě testujeme vodu, ale plavčit se nikomu moc nechce. A tak jedeme zpět, ovšem jinou cestou. Přes Nemojany, Habrovany, Rousínov. Ve Velešovicích chvíli spočineme na místním dětském hřišti, kde je opravdu přehršel atrakcí. Jak je vidět, když se chce, dají se zbudovat pěkné věci i v malé obci. Draky zaujme kolotoč a nováček Radek na něm dokonce i svačí! Dokonale „vytočeni“ pak kluci uléhají do trávy. Jen nezmar Martin poctivě testuje všechny houpačky, lanové překážky, skluzavky a prolízačky, co jich tu jenom je. Přesvědčit ho k odjezdu je pak docela nadlidský výkon.
  Dál jedeme přes Holubice, Blažovice a Jiříkovice až na Boudu. Je 5 minut po páté, když brankou projíždí poslední člen výpravy, Renča. Pohled na tachec říká, že jsme dnes dali 63 kilometrů. Relax, pohodička, sváča, uklid a rozchod. Teda spíš rozjezd. Fakt podařená akce.
  Jura