Jste zde: Úvod » Nezařazené » Draci na VR

 • Draci na VR


  68 přečtení

  17.3.2018

  To jsou veletoče! Před čtrnácti dny -7°C, hrajeme na zamrzlém rybníku hokej. Před týdnem poletují Vlci po Moravském krasu v tričkách, je 15°C a vypadá to na jasný nástup jara. A dnes? Na teploměru -2°C, okolo Boudy poprašek sněhu a vane nepříjemný severák. No to jsem zvědavý, co přinese příští víkend, máme totiž tradiční Vítání jara…
  Páteční Dračí schůzka. Od rána poprchává. Solidní účast, 11 kluků. Krátký fotbálek, pak výroba desek na turistické známky, taky zavíráme vodu a plníme kanystry, ve finále přichází na řadu Kosťův program. Po schůzce klasika: hromadná výprava pro jídlo do Alberta. Vyfukuje čím dál víc, začínají poletovat vločky sněhu. Večeře, diskuse, příprava ležení. Taky pár kol Bang!u. Kolem osmé hodiny nás Bert letmo seznamuje s obsahem svojí flashky: horor se jmenuje Smrt ve tmě. Renča s Martinem se pakují do podkroví, následuje je strašpytlík Kosťa. Zbylí drsoni dole koukají a je to fakt síla. Později přicházejí ještě Peklík a Zubnička a sledujeme další film Dotek medůzy. Je možná ještě lepší, než ten první. Před spaním pár diskusí, nezbytná hygiena a hlavně ládujeme kamna borovými a topolovými špalky.
  V noci vyfukuje jak na Sibiři, meluzína kvílí, stromy se ohýbají, vzduchem poletují vločky sněhu. Původně měli přijet na Trojku nějací skauti z Brna, ovšem při pohledu na předpověď se jim rozklepala kolena a zůstali doma. A dobře udělali! Jednak nemusíme spát v Nové, kde se vrch hůře vytápí, druhak je lépe, když městské typy skautů příliš neopouští město. To druhé mě napadá, když některé naše hosty vidím, jak usilovně rvou do kamen spoustu dřeva a zároveň mají otevřená okna i dveře. V noci pak nechají kamna vyhasnout a ráno se klepou jak ratlíci :-). Do zděných kluboven s ústředním vytápěním s nimi!
  Přitom stačí tak málo: 2x-3x za noc naložit do kamen několik polen. Ráno je v Boudě lahodně, zato venku – sníh. Zima se vrací v plné síle. Snídáme, naše řady rozšiřují Roxy a Peklík. Po úklidu vyrážíme do Brna, kde se k nám přidávají ještě Tobík a Lost.
  Míříme na Virtuální Realitu. A to je něco! Dělíme se na dvě šestky, každá obsazuje jednu místnost a střídáme se v hraní různých her. Celé dvě hodiny! Po akci ještě navštěvujeme nedalekého Meka a díky Honzově protekční kartičce zde za velmi slušné ceny obědváme. Když se kolem třetí vracíme na Boudu, jsou tu ještě zbytky tepla, i když nevelké. Ona ta dřevěná stavba chladne stejně rychle, jako se vytápí :-).
  Super akce. Tak příští týden Vítání jara a v dubnu pak Ivančena. Draci se prostě nemají čas nudit.
  Jura