Jste zde: Úvod » Nezařazené » Dračí předvánoční únik

 • Dračí předvánoční únik


  42 přečtení

  9.12.2018

  Pátek 7.12.2018. Poslední dračí družinovka v tomto roce. Venku vlhko, blátivo, mlha… V klubovně praská oheň v kamnech a vládne pohodová nálada. Draků se sešlo celkem 11. Jedna skupina u velkého stolu tvoří vánoční přání pro seniory (každá družinka jich má vyrobit 5), u druhého stolu druhá skupinka vyrábí vánoční ozdoby do klubovny. Na stole hoří svíčka, živě se diskutuje. Fakt předvánoční pohoda.
  Kolem šesté někteří odcházejí, další si jdou nakoupit jídlo do Alberta a ostatní dokončují započaté činnosti. Otevíráme poklop do podkroví, aby se nám to tam pěkně vyhřálo. Když se nákupčí vracejí, dáváme jedno kolo Bangu s novým rozšířením „Ozbrojení a nebezpeční“. Další akční karty, nové postavy… Je to celkem povedené. Následuje večeře a promítání prvního z filmů. Na ten druhý už se ale všichni nedívají, Filda s Honzou se sunou spát do podkroví, které se mezi tím krásně vyhřálo.
  Ráno vstáváme něco po osmé. Venku zase vládne „mlha na blatech“, uvnitř je ale příjemně. Balíme, uklízíme. V 9:20 nám jede trolejbus. Na zastávce se k nám přidává Krysařík, u Rusáka nastupuje Renča s Martínkem a ve Slatině přistupují Tobík se Zubničkou. Je nás celkem 12 a míříme na vánoční trhy. Dopoledne je to fajn, není tu moc lidí a stánky mají otevřeno. Zelňák i Svoboďák projdeme během hodinky, kluci pokecají se spolužačkami-brigádnicemi a pak už hurá na Hybešku. Tam máme objednané „únikovky“ a to dvě, celé to domluvil a vymyslel Kostra. Po nezbytném zaškolení, jak postupovat se kluci dělí na dvě pětky: Kloub, Krysařík, Tobík, Honza a Zubnička jdou řešit záhadu domu Asyllum, Kosťa, Filíš, Vítek, Bert a moje maličkost jdou zachránit profesora Mankynu. Na stěně jsou vypsány dosažené rekordy, podle provozovatelů je úspěšnost (v daném limitu 1 hodina) kolem 50%.
  Statistiku dodržíme docela přesně: druhé skupině se díky objevené „zkratce“ daří profesora zachránit a dokonce vyrovnává rekordní čas č. 3, který činí 48 minut. První skupina taktéž postupuje dobře, i oni nacházejí dobrou zkratku, leč časové omezení jim nedovolí únik dokončit. Ale chybělo malinko…
  Klukům se to líbí, domlouváme se, že v lednu dáme ty další dvě hry (celkově se zde nabízejí 4). Vracíme se na Boudu, dokončujeme úklid a rozcházíme se po domovech. Na cestu nám svítí sluníčko, po mlze a mracích ani stopy. Super akce.
  Jura