Jste zde: Úvod » Nezařazené » Drakyáda

 • Drakyáda


  82 přečtení

  6.10.2019

  Sluníčko, vítr a po včerejším dešti ani památky. Naopak, pole u Bonagra (chtěl jsme napsat JZD, ale to by mi dali :-)) krásně oschlé, co víc si přát? Draků se sešlo kolem třiceti, dětí a rodičů tak dvakrát tolik. Všichni účastníci byli v finále odměněni sladkou cenou a kdo si chtěl opéct špekáčky po akci, mohl posedět u ohně. A jak se akce líbila přítomným? Mrkněte na zápis od Kudlanek a od Nakany…
  Jura

  V neděli 6.10.2019 se konala drakyáda. Když jsme přišli zapsali jsme si draka. Pak jsme měli nástup, potom jsme šli na pole. Na poli jsme pouštěli draky. Nebyla ani moc zima ani moc vedro. Až všichni dopouštěli draka, tak jsme šli zpátky a nechali si draky ohodnotit. Za odměnu jsme dostávali sladkosti. Potom jsme opékali špekáčky. Konec byl okolo 18. hodiny.
  Nejvíce se nám líbilo: že můj drak nebyl nejhorší, že hezky foukalo, že tam byli naši rodiče, že draci lítali vysoko, že se můj drak nezapletl do drátu, že jsme tam byli s kamarády…
  Za Kudlanky Evča, Pája, Zuzu, Zůze, Bája, Anča, Šušu

  V neděli 6. 10. probíhala již tradičně skautská drakyáda, na Boudě jsme se sešli po obědě, tedy asi ve 2 hodiny odpoledne. Přišla spousta lidí – vedoucí, děti i rodiče. Po nástupu si hodnotící komise zapsala jména asi 28 draků a ohodnotila jejich krásu.
  Poté jsme se přesunuli na pole. Vítr foukal tak akorát, aby draci lítali moc pěkně. Během pouštění draků sledovala komise, jak vysoko draci létají a vše pečlivě zapisovala. Kdo už nechtěl pouštět draka, mohl se přesunout na Boudu k ohni a něco dobrého si opéct.
  Až jsme se všichni přesunuli na Boudu tak probíhala kontrola draků po doletu a draci, kteří přežili let bez újmy, měli body navíc. Hodnotící komise sečetla body ze všech kategorii a proběhlo slavnostní vyhodnocení a odměnění účastníků. 1. byl Marek s drakem Šarkánem, 2. Ríša s drakem Petrem a 3. Kika s Emou s drakem Růžou. Po vyhodnocení se někteří účastníci drakyády rozešli domů nebo si doopekli dobroty na ohni. Kolem páté hodiny drakyáda skončila. Myslím si, že se moc vydařila a doufám, že i příští rok nám bude počasí přát.
  Napsala Nakana