Jste zde: Úvod » Nezařazené » Drakyáda

 • Drakyáda


  80 přečtení

  7.10.2018

  V neděli 7. 10. probíhala již tradičně skautská drakyáda, na Boudě jsme se sešli ve 2 hodiny odpoledne. Přišlo kolem 80 lidí – vedoucí, děti i rodiče. Po nástupu si hodnotící komise zapsala jména 30 draků a ohodnotila jejich krásu.
  Poté jsme se přesunuli na pole. Vítr moc nefoukal ale i přesto většina draků lítala moc pěkně. Během pouštění draků sledovala komise, jak vysoko draci létají a vše pečlivě zapisovala. Kdo už nechtěl pouštět draka, mohl se přesunout na Boudu k ohni a něco dobrého si opéct nebo si zahrát na hřišti nějakou hru.
  Až jsme se všichni přesunuli na Boudu tak probíhala kontrola draků po doletu a draci, kteří přežili let bez újmy měli body navíc. Hodnotící komise sečetla body ze všech kategorii a proběhlo slavnostní vyhodnocení a odměnění účastníků. Na prvním místě se umístil Dominik s drakem Kokino. Po vyhodnocení se někteří účastníci drakiády rozešli domů, někdo si povídal u ohně a kdo chtěl mohl si něco zahrát. Kolem páté hodiny drakyáda skončila. Myslím si, že se moc vydařila a doufám, že nám příští rok bude počasí víc přát.
  Napsala Hihňa