Jste zde: Úvod » Nezařazené » Dubnová oddílovka

 • Dubnová oddílovka


  67 přečtení

  15.4.2019

  Bylo krásné slunečné dubnové pondělí a nás čekala oddílovka, tektokrát zaměřená na trochu důvtipu, síly, odvahy či odhodlání. Sešlo je 45 dětí a 12 vedoucích.
  Po zahájení oddílovky jsme si na chvilku na rozproudění krve zahráli molekuly a pak už hurá rozdělit do družstev, ať se můžeme vrhnout na soutěž. Družstev bylo 6, modří, červení, žlutí, zelení, oranžoví a fialoví. Každé družstvo mělo za úkol projít všech 8 stanovišť a získat indícii, která měla napomoci získat tajemné heslo a tím zajistit výhru družstva.
  Protože všichni jsou jistě zvědaví, jak úkoly čekaly na naše družstva, já vám to prozradím. Byl to třeba otec Jura se záludnou hádankou, opičí dráha se zavázanýma očima, kde navigoval k cíli jeden ze Svišťů. Kaša hlídal střelnici, kde se musela indície sestřelit z balonku na střelnici. Sádra zadala záludný úkol, aby si družstvo našlo indícii v prázdném ořechu schovaným v kotlíku plným ořechů s jádry, Maky bděla nad rozstříhaným obrázkem s indícií. Soňa hlídala férové hledání indícií zahrabaných v pískovišti. Hanz dohlížel nad bezpečnou manipulací s ostrou pilou a rychlostí řezu polínek. A poslední úkol byl si sundat indícii ze stromu, ale bez žebříku či lezení po stromě…
  Jak vidíte, úkolů bylo plno a času málo, někteří se propracovali ke všem indíciím, některým nějaká indície chyběla, ale všechna družstva své heslo nakonec získala.
  Podle rychlosti předaného hesla se nakonec rozdávaly sladké odměny. Vyhráli žlutí v těsném závěsu byli, červení, fialoví, oranžoví, modří a pořadí ukončili zelení. To už na některé z nás čekali rodiče, tak jsme utíkali domů.

  Nakana