Jste zde: Úvod » O oddílu

 • O oddílu


  Představujeme se…

  Druhý oddíl funguje ve Šlapanicích bez přestávky od roku 1989. Tvoří ho oddílová rada, družiny mladších členů a členek (těch je v posledních letech plus mínus 10 a vedou je starší a zkušení členové naší Dvojky) a roverský kmen. Členové jsou do družin rozděleni dle pohlaví (máme družiny dívčí i chlapecké) a také dle věku. V čele oddílu pak stojí oddílová rada, kterou tvoří vůdce oddílu, jeho zástupce, hospodář, revizor, organizační zpravodaj a všichni vedoucí družin. Celkem je to asi 170 lidiček.

  Pravidelné družinové schůzky se konají v klubovnách na základně na Jiříkovské ulici. Klubovny máme celkem tři a říkáme jim Stará Bouda, Nová Bouda a Trojka. Možná vás i překvapí, že je to jen pár let, co Stará Bouda vyhrála v soutěži O nejhezčí skautskou klubovnu v ČR.

  Základem činnosti jsou pravidelné družinové schůzky. Pokud to počasí jen trošku dovolí, konají se venku, no a pokud ne, v Boudě zapraská dřevo v kamnech, petrolejky vrhají po dřevěných zdech stíny a smích se nese až k brance u silnice. Učíme se tradičním skautským dovednostem, první pomoci, orientaci s mapou i bez, jak zvládnout některé nestandardní situace a hrajeme spoustu her. Nejsou to ovšem jen schůzky, čím Dvojka žije. Každých čtrnáct dní o víkendu jede oddíl nebo alespoň některá jeho část na výpravu. Chodí se plavat, horolezit na Stránskou skálu nebo do Moravského Krasu, na raftu se sjíždí moravské i české řeky, návštěvy jeskyní a tajuplného podzemí jsou také častým programem oddílových výprav. Ani v zimě oddíl nespí! Některé výpravy na chalupy a skautské základny po celé ČR už patří mezi tradiční akce. Zájemci o hru na kytaru také nepřijdou zkrátka a každý, kdo má pevnou vůli a chuť do hraní, se u nás naučí ovládat svůj nástroj na pravidelných lekcích. Vyvrcholením činnosti je samozřejmě letní třítýdenní tábor.

  Pokud byste se chtěli dozvědět o naší činnosti víc, zastavte se někdy na Boudě nebo třeba jen sledujte naši skřínku naproti obchodního domu Albert, kde můžete shlédnout aktuální fotky z činnosti Dvojky. A pokud máte v úmyslu přihlásit k nám svého potomka, pak plynule přejděte do sekce tohoto webu s názvem Jak se přihlásit.