Jste zde: Úvod » Nezařazené » Pár novinek ze Dvojky…

 • Pár novinek ze Dvojky…


  72 přečtení

  17.2.2019

  Jarní prázdniny se pomalu chýlí ke konci a opět se rozjíždí pravidelná oddílová činnost. Proto pár informací, týkajících se nejbližších dní:

  Na prvních schůzkách po prázdninách obdrží všichni členové oddílu Ročenku 2018 (sourozenci vždy jednu dohromady). Obzvláště pro rodiče nováčků to může být zajímavé počtení…

  Přihlašování na tábor. Letos neočekávejte papírovou přihlášku. Přihlašování bude probíhat výhradně prostřednictvím DvojkIsu a to od 1.3. do 15.3.2019. O aktivování systému pro přihlašování budete informováni prostřednictvím SMS. Termíny tábora najdete v části tohoto webu s názvem „akce“, tábořit budeme opět v Oslavici nedaleko Velkého Meziříčí.

  Ve čtvrtek 21.2. nás čeká únorová oddílovka. Jen pro připomenutí: kroj netřeba, zato táborové triko + šátek s duběnkou, to je to správné oblečení :-).

  O víkendu 23.-24.3. se pak koná tradiční Vítání jara. Ideální příležitost pro nováčky ke složení slibu. Informujte se u vedoucích družinek, zda se to týká i vašich dětí. Pakliže ano, vězte, že je třeba dítěti zakoupit skautskou krojovou košili a to buď na webu junshop nebo na webu limansport. V Brně bohužel prodejna není. Nic dalšího ale není potřeba, šátek, duběnku i veškeré nášivky a odznaky nováček při slibu obdrží.

  A ještě jedna důležitá věc: zapište si do diáře datum 25.5.2019. Je to sobota a právě v tento den slavíme 100 let skautingu ve Šlapanicích a také 30 let Šlapanické Dvojky. Staré kroniky, filmy z táborů, výroční turistická známka, nová kniha o šlapanickém skautingu, soutěže pro děti i pro dospělé ale třeba taky kebaby, zmrzlina, točená kofola… Tam prostě nemůžete chybět!

  Jura