Jste zde: Úvod » Nezařazené » Tygři v jeskyních

 • Tygři v jeskyních


  67 přečtení

  26.10.2018

  V pátek 12.10. jsme se po naší tygří schůzce po menší přestávce, kdy si borci skočili domů pro jídlo a spacáky, sešli na Boudě, společně s Veverkama, které se na víkend chystaly na základnu v Lulči. Naším plánem bylo v sobotu prozkoumat krásy Moravského krasu.

  Páteční večer jsme tedy strávili po boku Veverek. Hrály se různé hry, povídalo se u ohně, opékaly se hermelíny.. prostě taková páteční pohodička. Ráno jsme vstávali o něco dřív než Veverky, takže jsme “potichu“ (snaha se cení) vylezli ze spacáků, nasnídali se, rozloučili se se Spokem a Lukinem, kteří s námi do Krasu nejeli a po osmé hodině už jsme ve složení Corádo, Ufon, Fanda, Lukáš, Pepin, Kuli a já vyjížděli směr Adamov.

   České dráhy tentokrát dojely téměř bez zpoždění a tak jsme už v 9 stáli na vlakovém nádraží v Adamově odhodláni vyrazit vstříc novým dobrodružstvím. Vydali jsme se podél Křtinského potoka Josefovským údolím. První zastávkou byla Stará huť, kterou jsme si prohlédli, odlovili zde kešku a pokračovali dále. Cílem bylo prozkoumat pár jeskyní. Začali jsme Jáchymkou, kterou část z nás dokonce proplazila úzkou plazivkou. O pár desítek minut později, kdy jsme celou dostupnou část prolezli, jsme pokračovali dále. Dalšími zastávkami na naší cestě byla Býčí Skála, jeskyně Kostelík, zřícenina hradu Hrádek a Malá Macocha. Po cestě jsme hráli hru „Zem je láva“, odlovili šest kešek a použili i “zkratky“, pro které platilo: „Je to dál, ale za to horší cesta.“ Všichni jsme ale putování a prozkoumávání krás Moravského krasu ve zdraví zvládli. Už tedy jen zbývalo nasednout v Babicích nad Svitavou na autobus a dopravit se zpět do Šlapanic. 

  Výprava se moc povedla a už se těšíme na další.

  Napsal Kanec