Jste zde: Úvod » Nezařazené » Vážení rodiče

 • Vážení rodiče


  80 přečtení

  9.1.2019

  Máme tu rok 2019 a s ním přichází spousta novinek.
  Počátkem ledna jsme uzavřeli registraci a z té vyplynulo, že náš oddíl má aktuálně 191 členů. Parádní číslo, tolik skautů ve Šlapanicích ještě niky nebylo.
  V březnu nás čeká stavba dřevěného altánku na místě, kde aktuálně naší základnu „zdobí“ hromada starých cihel. To bude další krůček ke zútulnění prostředí, kde se odehrává většina oddílové činnosti. Případnou pomoc zručných tatínků určitě neodmítneme.
  V květnu pak oslava 100 let skautingu ve Šlapanicích a 30 let šlapanické Dvojky. Je to tak, náš oddíl bez přestávky funguje již 30. rokem! Všichni rodičové i děti jsou samozřejmě na akci srdečně zváni, čeká nás spousta soutěží, her, ke shlédnutí budou starobylé kroniky a třeba také filmy z našich táborů .
  V létě nemůže chybět tábor a v září pak přijde nová družinka prvňáčků.
  Tou aktuálně nedůležitější novinkou je ale rozjezd oddílového informačního systému s názvem DvojkIS. Ten bude mimo jiné sloužit k přihlašování na celooddílové výpravy, na tábor a též třeba k evidenci zaplacených členských příspěvků. Čili na lednovou výpravu do Olomouce (info v sekci „akce“) už děti nepřihlašujte SMS ani přes e-mail, nýbrž prostřednictvím DvojkISu. To bude možné od pondělí 14.1. do pondělí 28.1. V pondělí 14.1.na homepage tohoto webu poprvé najdete ikonku DvojkIS. Po kliknutí na ni budete přesměrováni do rodičovské sekce systému, kde se přihlásíte dle pokynů. Přihlašovací jméno bude jméno Vašeho dítěte, heslo pak jeho rodné číslo. No a pak už jen stačí zakliknout možnost „přihlásit na výpravu“. Podobně se letos bude přihlašovat i na tábor, čili žádné papírové přihlášky v únoru už také nečekejte :-). Přihlašování na výpravu do Olomouce berme tak trošku jako generálku aby přihlašování na tábor (kde bude fungovat už i spárování s platbami a taky třeba výběr velikosti trička) bylo naprosto bezchybné. Bez vaší aktivní spolupráce to ale nepůjde, takže na závěr prosba: až Vám dorazí SMS s informací o zprovoznění DvojkISu, přihlaste se do něj a prohlédněte si prostředí rodičovské sekce. A to i když třeba nemáte v úmyslu svoje dítě přihlásit na výpravu. Moc nám svojí zpětnou vazbou pomůžete systém vyladit k bezchybné funkčnosti.
  Jura