Jste zde: Úvod » Nezařazené » Veverky na Ditrichu

 • Veverky na Ditrichu


  43 přečtení

  23.4.2019

  Sraz jsme měly v pátek 5.4. 2019 na konečné trolejbusu, kde se nás sešlo 9 Veverek a Babů a Hihňa. Po cestě trolejbusem, vlakem a autobusem jsme konečně dojely na Ditrich. Ještě před večerním ohněm jsme si několikrát zahrály buldoka, vlajkovanou a hutututu. K večeru se začalo stmívat a protože už bylo chladno a na hraní moc velká tma, šly jsme rozdělat oheň. Při večeření u ohně hrála Alíkus na kytaru a my jsme si užívaly příjemnou atmosféru. Sezení nás dlouho nebavilo, a tak jsme si zahrály několik kol hry sardel. Noc se blížila a my se chystaly na spaní. Ještě jsme si chvíli povídaly, ale po dlouhém a vyčerpávajícím odpoledni se nám začalo chtít spát, a tak jsme během pár minut usnuly.

  Sobota ráno nebyla kvůli škaredému počasí moc příjemná, ale my jsme se i přes chladné počasí rozhodly zahrát si po snídani stejné hry jako v pátek. Některé holky už hry nebavily, tak jsme nacvičovaly scénky na večer. Během toho nám Babů s Hihňou udělaly oběd a my jsme si mohly pochutnat na těstovinách se zeleninou. Po obědě jsme se nachystaly a vyrazily na Holštejn. Po cestě jsme hrály kartáčkovanou s brčky a za chvíli jsme byly na Holštejně. Tam jsme si daly svačinku a sešly jsme dolů na louku, kde jsme zase hrály hutututu a dělaly jsme talentovou show. Na louce jsme dělaly další blbosti, třeba točení s roztaženýma rukama, jenže po několika minutách točení se nám začínalo dělat špatně, tak jsme vyrazily do hospůdky, abychom se mohly občerstvit. Cesta zpět byla rychlejší. Po cestě jsme nic nehrály, takže na Ditrichu jsme byly rychle. Zase jsme si rozdělaly oheň a povečeřely jsme s Alíkusinou kytarou. Když byla tma, přišel čas na scénky. Byly jsme rozdělené do dvou skupin. Já, Alíkus, Míša a Šárka jsme byly jedna skupina, Monča, Lvíče, Anča a Šušu byly druhá skupina. Obě scénky byly hezké a když jsme seděly zase u ohně, přijeli Libor a Ťapka. Pak už jsme jen seděli u ohně a zpívali jsme a povídali si. Čas na spaní se blížil a my si šly lehnout do spacáků.

  V neděli jsme se po snídani všechny začaly chystat na odjezd. Musely jsme uklidit Ditrich, což jsme stihly celkem rychle, proto jsme se rozhodly ještě navštívit skály kousek od chaty. Na Ditrichu jsme se stavily pro krosny a šly jsme na autobus. Na zastávce jsme dojedly chleby a autobusem odjely směr Blansko. V Blansku jsme chvíli počkaly na vlak, kterým cesta do Brna uběhla rychle. Na hlavním nádraží byl rychlý přesun na trolejbus a tím jsme cestu do Šlapanic zakončily. Než jsme se rozešly do svých domovů, daly jsme si ještě společnou zmrzlinu a ve tři hodiny si pro nás přijížděli rodiče.

  Já jsem byla na Ditrichu už potřetí, a stejně jako každá výprava, i tahle se mi moc líbila. Mám holky moc ráda a těším se na další super výpravu, kterou si spolu užijem.

  TEFI