Jste zde: Úvod » Nezařazené » Vítání jara 2018

 • Vítání jara 2018


  151 přečtení

  25.3.2018

  Dne 24. března, což byla sobota, jsme se ve 14:00 sešli na Boudě, abychom odstartovali naši tradiční celooddílovou akci – Vítání jara. Účast zde byla slušná, celkem 82 členů. Na začátek jsme udělali společné foto, a poté jsme po družinkách vyrazili na cestu. Naše první zastávka byla v Podolí, naproti kostela, kde jsme rozdělili děti do pěti týmů, ve kterých spolu soutěžily ve třech štafetách o sladké čočky. Poté co jsme si odpočali, nasvačili se a taky se trochu pobavili, jsme vyrazili dál na cestu.
  Nyní se z asfaltky stala pěšina vedoucí podél potoka dále na sever, kde jsme pokračovali po pěší cestě vedoucí Mariánským údolím. Naše druhá zastávka se uskutečnila tradičně za Eldorádem, kde se na louce hrála vlajkovaná. Z pěti týmů se staly dva, které se proti sobě utkaly celkem ve třech hrách.
  Poslední část naší cesty tam byla z údolí vylézt nahoru na zříceninu Horákovského hradu. Nahoře jsme nasbírali dřevo rozdělali oheň a následovalo opékání špekáčků. Potom co se všichni dosyta najedli, následovalo skládání slibů. Sice se někteří předem omluvili, že nemohou, přesto zde proběhlo okolo dvaceti slibů. Následoval tradiční „obřad“ se svíčkami, kde se postupně do kruhu odpaloval oheň a každý si něco hezkého přál. Poté se vysbíraly svíčky a byl čas opět po skupinkách vyrazit zpět. Cesta zpět se proběhla v duchu velké únavy, vyčerpání a myšlenek na vyhřátou Boudu. Mezi desátou a jedenáctou hodinou večerní došla naprostá většina na Boudu, kde jsme si někteří dali něco dobrého k snědku, vyčistili si zuby a všichni zalezli na kutě.
  Ráno jsme se v osm hodin vzbudili, ještě unavení a okradení o hodinu spánku, nasnídali se, uklidili svoje věci, porovnali Boudy do původní stavu a připravili se na velký boj. Začalo to soubojem v páce, kde byly děti rozděleny do tří věkových skupin, kde mezi sebou zápasily o čokoládu. A následovalo vyvrcholení celé akce, bojovka s hadrovými koulemi. Té jsme ovšem stihly pouze jedno kolo, protože již začali přicházet rodiče a byl čas rozdat lipové lístečky a čočky a celou akci ukončit. Aspoň tedy pro mladší. My starší jsme si ještě rozdali práci a pustili se do tolik očekávaného Jarního úklidu. Poté co jsme odstranili staletou špínu z nábytku a umyli okna a podlahu, jsme se i my rozešli domů.
  Za mě tato akce dostává 9 bodů z 10, a to jenom proto že při cestě z hradu byla celkem slušná kosa
  Kosťa