Jste zde: Úvod » Nezařazené » Vlčí výprava na Šifrův palouček

 • Vlčí výprava na Šifrův palouček


  48 přečtení

  1.11.2018

  Sešli jsme se v pátek 19.10.2018 na konečné trolejbusu ve Šlapanicích. Po příjezdu do Brna jsme přibrali ještě další dva členy výpravy. Jelo nás tedy celkem šest – Sebík, Maťa, Domča, Kodo, Petr a já. Po krátkém sprintu jsme nastoupili do přeplněného rychlíku směr Praha.

  Chvíli po vyjetí ze stanice se ve voze objevili dva menší kluci – vlčata. Po troše jejich slz a zmatení jsme zjistili, že jejich vedoucí se nachází stále v Brně na nádraží a tak jsme započali záchranou akci. Domluvil jsem se s nimi, že je odvezu do Pardubic a tam společně počkáme na jejich vedoucí. V Březové nad Svitavou mě tedy opustili všichni vlci, v čele s Petrem a Kodem. Já pokračoval do Pardubic. Předání dětí proběhlo úspěšně.

  Na chatu, kde již dávno byli vlci zabydlení, jsem dorazil okolo půl desáté večer. Proběhla večeře, zahrál se Logic a šlo se spát.

  Ráno jsme se probudili do nádherného, ač studeného, mlhavého rána. Okolní krajina byla úchvatná – ostatně jako vždy v tomto kraji. Po sladké snídani jsme si pobrali batohy a vyrazili směr Březová. Šli jsme po naučné stezce, odlovili několik kešek. Okolo poledne jsme dorazili na Cimrmanovu rozhlednu – rozhledna je vysoká, avšak je v menším ďolíku, takže výhled na jednu stranu je téměř zcela srovnán se zemí. Udělali jsme si pár efektních fotek, pokusili se na vysílačku chytit někoho z JOTA/JOTI (bohužel jsme chytili jen pár PMRkařů), které zrovna ten víkend probíhalo po celém světě.

  Sešli jsme do Březové, kde jsme si dali dvouhodinový rozchod. Ačkoliv je Březová velké město, tak jediné místo kde se vařilo, byla paradoxně cukrárna. Zde se tedy velká část malé výpravy naobědvala, dala kávu, čaj.

  Po obědě nás čekala ještě jedna keška v Březové a pak jsme již razili pomalým krokem zpět na chatu. Začali jsme chystat večeři. Na menu byla rýže se zeleninou a sýrem a karamelizovaná jablka se skořicí (výborný nápad, doporučuju dělat na všech podzimních výpravách). Když jsme se namlsali jablek s rýží a zahráli pár záludných her v Logicu, počali někteří z nás dělat karamel.

  V neděli proběhlo rychlobalení a vyrazili jsme opět směr Březová. Zde se někteří zúčastnili bohoslužby a ostatní pokračovali do lanového parku nedaleko města. No a kolem oběda už na vlak a hurá domů. Výpravu jsme klasicky zakončili v cukrárně.

  Zapsal Kaša