Jste zde: Úvod » Nezařazené » Výprava Lišek na rozhlednu Panorama

 • Výprava Lišek na rozhlednu Panorama


  43 přečtení

  10.3.2019

  Třetí liščí výprava směřovala na Hůrky, které máme „za barákem“. Netřeba nikam jezdit, vše máme na dosah ruky.

  V neděli ráno se nás sešlo celkem 18: Vašek , Zuzka, Maruška, Vojta, Ondra, Raďa, Ondrakat, Sojka, Eli, Valinka, Kuba, Filda, Janča, Barča, Lenka s Martinem a já s Patem (Janou).

  Přes louku jsme se posunuli ke kapličce, kde začaly první bomby. Kolem kříže, pod lesem směrem do Krnálovic a nahoru do lesa. Tam byla první větší zastávka, kde jsme prověřili nohy a balanc Lišek. Úkolem bylo, co nejrychleji proběhnout trasu po kládách. Po jedné „dálnici“ dolů, pak přeskákat na další „dálnici“, a nahoru k Lence. Nejrychlejší běžkyní byla Maruška.

  Žlíbkem, který byl plný pokácených stromů, jsme pokračovali dál na křížení s větší lesní cestou, kde proběhl odhad času, konkrétně 2 minut. Maruška prokázala nejlepší odhad i v této disciplíně.

  Malý kopeček nahoru přes další popadané stromy, soutěž v rozpoznávání kytek (otázka pro chytré děti: „Kdo byl (i) zde první?“), kolem vodojemu na rozlehlé louky se třemi stromy. Shodli jsme se, že toto místo v budoucnu ještě využijeme pro vlajkovanou, a snad i pro přespání pod širákem. Těsně jsme minuli Chlebovice, tam začalo i lehce pršet, stoupák nahoru kolem rokle s airsoft střelnicí ke kříži, a dále až na rozhlednu Panorama. Zabrali jsme horní dvě patra rozhledny a dali zde oběd. V té výšce i dost foukalo, takže jsme gastopárty moc neprotahovali.

  Na Tobolanky jsme došli malinko potrhaně, kluci se rozhodli maminkám nasbírat medvědí česnek na pesto. Měli ho plný květináč, co taky našli v lese. Cestu na Sedmero cest jsme si krátili Stupidem a příběhy o přezdívkách (největší úspěch měl Puchýř – tímto ho zdravíme).

  Lišky a Lišáci testovali celý den svoje nože, na každé zastávce probíhalo vyřezávání klacíků, většinou každý tunil celý den ten svůj jediný klacek k naprosté dokonalosti. Na Janáčkově lavičce jsme zahráli Potopu. Malinko zesílil déšť, dolů byl menší breakdance, ale bez větších ztrát.

  Přes louku zpět k Myslivecké chatě, kde jsme ještě pod přístřeškem otestovali děcka kvízem z výpravy. Tam jsme zjistili, že jsme celkem za celý den ušli přes 15 km, mohli vidět 9 srnek, 5 jarních kytek, dozvěděli se, jaký nápis je na dřevěné soše pod Kabáticí, a jaká přehrada byla z rozhledny vidět. Super výprava!

  uzel