Jste zde: Úvod » Nezařazené » Výprava Vlků na Ponor 2018

 • Výprava Vlků na Ponor 2018


  82 přečtení

  13.4.2018

  Od pátku 6. do neděle 8. dubna jsme podnikli výpravu (nejen) na Ponor. Níže si můžete přečíst zápis našeho šestníka, Kryštofa…

  Bylo 16:40 když pro nás přijel autobus. Překvapivě nás jelo nějak málo, jel totiž jen: David, Franta, Seba, Tesák, Domča, já, Fuf a Peťa. Když jsme dorazili do cíle, tak jsme ještě šli 3 kilometry, až jsme došli na boudu. Bouda byla dobrá, ale než jsme se do ní dostali, tak uběhlo asi 10-15 minut. Ubytovali jsme se do 5 minut a pak jsme šli spolu s Davčou prohlídnou okolí. Jak jsme se vrátili, tak jsme šli hrát Bang! Hráli jsme ho asi do 11 hodin.

  Druhý den ráno jsme se nasnídali a pak vyrazili. Šli jsme do Křtin a ze Křtin jsme jeli až do Adamova. Tam jsme měli rozchod v albertu. Potom jsme vyrazili na Alexandrovu rozhlednu nad Adamovem, po cestě jsme navštívili řadu jeskyní. Do některých z nich jsme se ale bohužel nedostali, byli totiž uzavřené kvůli hnízdění chráněného ptáka – sokola stěhovavého. Během sobotního odpoledne jsme se taky zapojili do akce Ukliďme Česko a pomohli tak zbavit odpadků okolí Adamova. Na boudu jsme pak dorazili asi v 9 hodin, za sebou jsme měli cestu pěšky z Adamova…. Rozdělali jsme oheň a opíkali buřty. Fuf mně udělal opíkáček a já mu opekl buřty!

  Třetí den (v neděli) jsme šli na Ponor. Já se trochu bál, ale bylo to dobrý. Fuf a Franta zatím dělali gulášek, ten byl moc dobrej. Všichni jsme si pochutnali, pak jsme se sbalili, jeli do Šlapanic a tam jsme šli ještě do cukrárny! Věřím, že jsme si to velmi užili! Bylo to super!

  Zapsal Kryštof, přepsal a místy rozvedl Petr