Lachtani vyrazili do Židlochovic | Junák Šlapanice

Lachtani vyrazili do Židlochovic

Lachtani vyrazili do Židlochovic

V neděli 17.3. se Lachtani vydali na výlet do nedalekých Židlochovic s cílem dobýt tamější rozhlednu.

Šťastnou náhodou se nezávisle na sobě zrodil u vedoucích Lachtanů a Lasiček stejný nápad a ještě větší náhodou obě družinky zvolily stejný termín, takže se obě družiny setkali v 8:00 na Boudě a vyrazily trolejbusem a vlakem do Židlochovic. Lachtani se sešli ve skromném počtu, kdy na jednoho vedoucího připadalo jeden a půl lachtana (3+2).

Do Židlochovic jsme dojeli vlakem po deváté hodině a výprava tak mohla vyrazit směrem k rozhledně. Lehce přes tři kilometry dlouhá trasa se lachtanům zdála nekonečná. Nožičky po ránu bolely a cesta do kopce byla velmi náročná. S pauzou se však všichni na "vrchol" Výhon vydrápali a u Akátové věže byl zasloužený odpočinek. Posvačili jsme, odpočali, ovšem nahoru na rozhlednu se klukům nechtělo. Přeci jen na nezalesněném kopci dost foukalo a zimní bundy přišly vhod.

Po pauze a prozkoumání okolí rozhledny jsme sešli zpět do města a doklopýtali do zámeckého parku, který jsme si poctivě prohlédli. Významným zpestřením byli jeleni, srnky a mufloni, kteří byli v zámecké zahradě volně vypuštěni. I přes přání některých členů zůstala zvířata daleko od pěších cest a nám nezbylo než je pozorovat zpovzdálí.

Nakonec jsme se ještě zastavili na hřišti u městské knihovny než jsme opět skočili do vlaku, který nás dovezl na hlavní nádraží v Brně. Poslední část cesty byla třicetjedničkou do Šlapanic a vydrápat se na Boudu. Výprava byla povedená a přestože Maty tvrdil, že prý nebude týden chodit, tak věřím, že se v sobotu sejdeme na Vítání jara ještě v hojnějším počtu.

Za vedoucí Lachtanů, Pepin.

Fotografie

Vyhledávání článků
Vybrané šítky