Listopadová oddílovka Kocourů a Lišek | Junák Šlapanice

Listopadová oddílovka Kocourů a Lišek

Listopadová oddílovka Kocourů a Lišek

Listopadová oddílovka padla opět na středu, takže ji hostují Kocouři. Scházíme se tradičně v 17 hodin a je to trochu komornější, protože dost členů přepadl nějaký moribundus a Uzel poletuje po světě. Celkově se nás schází 13 + já s Lenkou. Počasí si dělá tak trochu co chce, ale rozhodně ne to, co bychom chtěli my. Lavírujeme mezi mokrou a suchou variantou. Koukáme na předpovědi a porovnáváme s tím, co vidíme v realitě. Cenu nejhorší rosničky získává nepřekvapivě iPhoní aplikace počasí, která již proslula tím, že s oblibou ukazuje pravý opak.

Nakonec se počasí trochu umoudřilo, a po nástupu jsme dali dvě kola svíčkového fotbalu. Cílem hry je pronést soupeřovou brankou hořící svíčku, nenechat si ji sfouknout a do toho bránit branku vlastní tím. Kromě stran po prvním kole si týmy mění i Zuzku, protože Zuzka se hodí, a potřebovali jsme, ať jsou síly týmů vyrovnané. Nakonec v obou kolech vítězí modrý tým (ať už se Zuzkou, tak bez ní). Načasování je skvělé, a pršet začíná cca 40 sekund před koncem posledního kola. Přesouváme se do myslivny, kde máme v plánu přečíst zápisy z kronik, které ani Kocouři ani Lišky nemají.

Pak dáváme poznávačku věcí naslepo. Nutno poznamenat, že poznat naslepo zlatý kamínek či zelené mýdlo je opravdu umění :-) Na závěr oblíbená ponožková bitva a neoblíbený oblíbený úklid. Díky za účast a těšíme se opět příště

 

Klepeto

 

Fotografie

Vyhledávání článků
Vybrané šítky