Vážčí výprava do Lamacentra | Junák Šlapanice

Vážčí výprava do Lamacentra

Vážčí výprava do Lamacentra

Sraz byl v pátek 26. května v 18:00 na Boudě. Dorazilo celkem 6 Vážek, včetně mě a Míši. Potom, co jsme si rozhodily spaní a zahrály společně s Lasičkami vybíjenou, přišel čas na večeři. Rozdělaly jsme oheň a opekly špekáčky. Po jídle a povídání u ohně následovalo čištění zoubků. Možná si holky myslely, že už je čas spát, ale ještě přišlo překvapení, kterým byla stezka odvahy. Všechny holky ji úspěšně zvládly a na konci našly i malou odměnu. Pak už opravdu přišel čas zalézt do spacáků a těšit se na zítřek.

Ráno po snídani a hygieně jsme vyrazily za cílem naší výpravy, což bylo Lamacentrum na Hádech. Na Klajdovku jsme dojely autobusem a odtud pokračovaly pěšky přes Hádeckou planinku dolů do Lamacentra. Čekání na prohlídku nám zkrátila pauza na oběd, ovečky, kozy a králíčci. Koupily jsme krmení a šly do lamí ohrady, kde jsme mohly pohladit a nakrmit lamy. Dozvěděly jsme se jejich jména a spoustu dalších informací. Po prohlídce jsme rozdaly zbytky krmení a zamávaly všem zvířátkům. Na cestě zpátky nás ještě zaujala termokamera a nejvíce korýtka s vodou, kde se holky vyřádily.

Počasí nám opravdu přálo, až nám bylo po cestě zpátky horko, a tak jsme všechny ocenily pauzu ve stínu se svačinkou. Odtud už nám zbýval jen kousek na zastávku. Míša se po cestě musela odpojit, a tak nás na Boudu dorazilo jen pět. Po příchodu nás čekal úklid, a pak už rozchod domů.

Výpravu jsme si moc užily a těšíme se další!

Monča

Fotografie

Vyhledávání článků
Vybrané šítky