Tygří Stínadla, bez Kance a Coráda | Junák Šlapanice

Tygří Stínadla, bez Kance a Coráda

Tygří Stínadla, bez Kance a Coráda

2. dubna

Jsme se sešli, abychom vyrazili na hru po Brně zvanou Stínadla. Tento rok s námi bohužel nemohli jít Kanec s Corádem, a tak jsme si museli poradit sami. Po přespání na Boudě jsme ráno nasedli na trolejbus a vydali se do Brna. První šifru jsme vyluštili po cestě a ta nás dovedla k podniku Schrot. Zde jsme se dozvěděli první část příběhu. Celkově se jednalo o dva kutili, kteří se snažili vynalézt ten nejlepší hlavolam, a nakonec se po letech rozepří dali dohromady a vyrobili jej.
Po první šifře jsme se vydali dále do Brna, hlouběji do temných ulic Cejlu atd.. Prošli jsme dalších několik šifer, které nás vedly stále dál a dál. Některé šifry nám daly pořádně zabrat, ale to jen proto, že jsme nad nimi moc přemýšleli. Ono se neříká nadarmo, že v jednoduchosti je síla. Nakonec jsme se, spíše kvůli škole další den, rozhodli to prozatím ukončit s tím, že se vrátíme a dokončíme hru později. Nevěděli jsme ale, kolik nám toho chybí.

10. dubna

Jsme se sešli u Alberta ve Šlapanicích, odtud nás Spok zavezl na poslední stanoviště, kde jsme posledně skončili a vydali jsme se dál. Po dvou lehkých šifrách jsme už dorazili na místo, kde se muselo na splnění úkolu čekat. Nejprve jsme nechápali proč a také co ostatním tak dlouho trvá na jedné šifře. Když jsme ale vešli dovnitř, pochopili jsme. Na rozdíl od předešlých ročníků si letos dali pořadatelé obzvláště záležet na posledním rozuzlení příběhu. Vešli jsme do labyrintu zamčeného čísly z šifer a prošli si temné bludiště. Na konci se nacházela pracovna dvou kutilů a jejich šifra. Zde naše cesta skončila.

Stínadla se nám moc líbila a jako družinka Tygrů (s menším doprovodem) jsme si ji náramně užili, rozhodně doporučujeme i ostatním družinkám na příští rok.

 

TAJGRS

Fotografie

Vyhledávání článků
Vybrané šítky