Vlci na Ponoru | Junák Šlapanice

Vlci na Ponoru

Vlci na Ponoru

12. června jsme se v 17:00 sešli na konečné trolejbusu ve Šlapanicích. Z původních 4 nahlášených úpčastníků se nás na konečné nakonec sešlo 13 - Kolečko, Honza S., Patrik, Honza K., David, Ondra, Pavel, Vítek, Dominik, Tesák, Sebík, Kodo a Fuf. Cestou v autobuse potkáváme skautky směřující na Kaprálův mlýn a probíhá náročná rošáda krosen... Skautky nastoupily dříve a také dříve vystupují, bohužel ale naše krosny končí po našem nástupu na jejich, takže při výstupu skautek musíme vyskládat všechny krosny, aby se holky dostaly ke svým. No co, příště stejnou chybu neuděláme.

Pro tuto výpravu jsme nezvolili klasickou cestu z Březiny, ale vystoupili jsme v Ochozu u Brna, což se nám stalo osudným. Hned po prvním kilometru cesty se nám podařilo sejít z modré turistické cesty a tím jsme si cestu prodloužili. Ale co, jsme kluci statní, nějaký ten kiláček na víc nás nepoloží :-)

Po příchodu na Ponor nás přivítal Bob, který s kolegou boudu rekonstruují -  za zmínku určitě stojí, že na ponoru je nová krásná latrína!!!, která se rozhodně vůbec nemůže srovnávat se starou "krabicí od bot" kam se chodila vykonávat potřeba (viz fotky) . Zatímco Bob vysvětluje Fufovi a Kodovi co a jak, tak se kluci vydávají na oblíbenou Ponorovou aktivitu - "žebrání o vodu". Zatímco zkušený Tesák, Vítek a Sebík se chytře vydávají k chatové oblasti směrem na Březiny, nováčci Patrik a Honza K se vydávají k ochozu. Ostatní mezi tím sbírají dřevo na táborák. Tesákova skupina se po hodině vrací s plným kanystrem, ale nováčci nikde. Po třech hodinách se k velké úlevě vedoucích Fufa a Koda vrací nováčci s plným kanystrem a spoustou sprostých slov na jazyku... Následuje rozdělání táboráku a opékání špekáčků. Nemáme žádný extra náročný plán, takže je večerka stanovena na neurčito a snad do jedné ráno kecáme u ohně.

Druhý den jsme se shodli na tom, že zajdeme na Kaprálův mlýn pozdravit skautky, co jsme potkali v autobuse a cestou se podíváme do jeskyní. Kluci byli nejvíce nadšení z Netopýrky a Švédského stolu. Na Kaprálově mlýně jsme se občerstvili Zonkami a zmrzlinou (po skautkách z autobusu bohužel ani vidu ani slechu) a poté jsme se vydali zpět na Ponor. Cestou zpět se ještě zastavujeme pod Hádkem, kde si dáváme kofoly, hranolky, smažáky atd...

Večer jsme opět rozdělali oheň a měli v plánu opíkat špekáčky, plány nám ale bohužel překazila příroda s velkým lijákem - moc špekáčků jsme tedy neopekli. Kolem sedmé hodiny se k nám navíc zastavil Hanz se svoji kytarou! Takže začal kytarový mejdan kde Fuf hrál na hanzovu kytaru a Tesák na erární ponorovou. Zatímco jsme dole zpívali písničky ze starých táborových zpěvníků tak nahoře probíhal karban :-) Tento den už večerka stanovena byla, jelikož nás v neděli čekal náročný program.

V neděli vstáváme kolem osmé a začínáme likvidací zbylých buchet ke snídani a následně uklízíme. Před devátou Fuf vysvětluje program na dopoledne - Orienťák! Kluci dostávají mapu s 12 body, kde u každého bodu musejí něco zjistit. Bohužel 2 stanoviště nebyly plané - odvezli nám hromadu dříví a Kodo neumí psát... Nicméně ani tyto malé problémky kluky neodradili a po necelých dvouch hodinách se nám vrací první výletníci. Výsledky nakonec nevyhlašujeme a všichni dostávají kousek zasloužené čokolády (přece jen to bylo přes 8 kilometrů).

Po orienťáku uklízíme zbytky nepořádku, fotíme se před chatou a jdeme na autobus do Březiny - tentokrát volíme rychlejší cestu. Cestou zpět potkáváme skautky, které jsme potkaly cestou sem. Tentokrát jsme ale připraveni a krosny oddělujeme tak, abychom mohli vystupovat bez krosnových rošád (Kodo to výborně zmanažoval). Do Šlapanic přijíždíme ve čtvrt na tři a všichni se už nemůžeme dočkat až si po těch 2 dnech dáme pořádnou sprchu.

 

Fuf

Fotografie

Vyhledávání článků
Vybrané šítky
Designed by
powered by Hanz & Fuf