Výprava Havranů a Vážek na Ketkovák | Junák Šlapanice

Výprava Havranů a Vážek na Ketkovák

Výprava Havranů a Vážek na Ketkovák

Sešli jsme se v sobotu 4.2. v 9:30 na Kalvodové ve Šlapanicích. Havranů došlo šest ku pěti Vážkám a jejich čtyři vedoucí. Cílem cesty byly Senorady, odkud jsme se vydali na skautskou chatu pod Ketkovákem.

 

Po dvou kilometrech a téměř dvou hodinách jsme se začali ubytovávat. Čekalo nás pár úkolů- rozdělat oheň v kamnech, najít si místo na spaní a vyrazit do lesa pro co nejvíce dříví, ať máme v noci teplo.

Jakmile bylo vše připraveno, nastal čas na to vydat se na výlet. Naším cílem byl Ketkovický hrad, neboli hrad Levnov (nebo spíš to, co z něj zbylo). Nahoru jsme došli okolo 16:00 a pomalu zapadající slunce krásně svítilo skrz celé údolí. Pohled to byl nádherný.

Dali jsme si svačinu, napili se a vydali se zpátky. Po cestě děti samy začaly sbírat klacky na oheň a předhánět se, kdo jich má víc.

Po příchodu na chatu jsme si k večeři uvařili těstoviny s omáčkou. Všem nám po náročném výšlapu na kopec moc vyhládlo, a tak jsme si pěkně pochutnali. Po večeři následovalo městečko Palermo, ze kterého se během chvilky stala jedna z nejoblíbenějších her. Ještě jsme na necelou hodinku vytáhli hudební nástroje, zahráli pár pěkných písniček a kolem deváté už všichni spali.

Budíček měl každý trochu jinak, ale kolem osmé ráno proběhla hygiena a snídaně, na kterou byly buchty. Zatímco Míša s Mončou zůstaly na místě, aby nám uvařily oběd a alespoň trochu pouklízely, já a Kenny jsme s dětmi vyrazili na výlet ke studánce vzdálené asi dva kilometry doplnit vodu, kterou jsme spotřebovali. Po cestě jsme si ještě zahráli hru, ve které proti sobě dva týmy soutěží v ,,kámen, nůžky, papír" a nezapomnělo se ani na hru ,,hazíme listí po vedoucích":).

Když jsme přišli s kanystry naplněnými vodou nazpět, holky už na nás čekaly s obědem. Vsichni jsme se najedli polívky a na seznamu bylo už jen vše douklízet a vydat se na autobus.

Výprava se ve všem moc vydařila a na Ketkovák se všichni určitě zase někdy rádi vrátíme.

 

 Tesák

Fotografie

Vyhledávání článků
Vybrané šítky