Atletické závody na Rosničce | Junák Šlapanice

Atletické závody na Rosničce

Bylo ráno 27.9.2014 a Draci se v 8:00 schází na konečné trolejbusu ve Šlapanicích. Drakům: Kosťovi, Tobýkovi, Filíšovi, Zubňovi a Mě se přidává Tygr Tříprsťák a vedoucí Vlků Petr. Jedeme na hlavas, kde přestupujeme na šalinu č.1. Vystupujeme v Žabovřeskách na zastávce a jdeme asi 0,5 km do kopce k závodnímu areálu Rosnička. Zde se registrujeme po 20Kč za kus a jdeme se rozcvičit. Přidají se zde ještě Honza, Bert a Laura Coufalovi. Soutěží se zde ve 4 disciplínách: běhu na 50 m, běhu 12 min., skoku z místa a hodu tenisákem. Soutěží se také ve 4 kategoriích: 6-8 let, 9-10 let, 11-12let a 13-15 let. Na začátku jsme si dali starý Brněnský pokřik a poté jsme se rozdělili do našich kategorií a začali soutěžit. Nejprve se soutěžili ve sprintu, hodu a skoku, následně jsme na 2 velké skupiny běželi 12 min. Před vyhodnocením jsme si zahráli vracečku, abychom zbytečně nečekali. Při vyhodnocení jste mohli vidět na prvních místech skoro vždy nějakého Šlapaňáka, což svědčí o dobré fyzičce našich skautů. Když bylo dokončeno vyhodnocení, tak jsme si ještě jsme si zahráli vracečku, protože závody skončily dříve, než měly. Honza s Laurou a Bertem odjeli s rodiči, zbytek jel šalinou a trolejbusem na konečnou ve Šlapanicích, po cestě se ve Slatině odpojil Zubňa. Zbytek co dojel do Šlapanic zakempil v cukrárně, aby si dal něco dobrého na zub. Asi ve 14:15 jsme se rozešli, ještě mnohem dříve před koncem akce, ale všichni kromě Tobýka byli Šlapaňáci, takže to nikomu nevadilo a pro Tobýka si dojeli rodiče. Bylo to super. Napsal Kuba Hodek.