Hukvaldska oddilovka v pevnosti Boyard | Junák Šlapanice

Hukvaldska oddilovka v pevnosti Boyard

Hukvaldska oddilovka v pevnosti Boyard

 

Sraz máme 16:15 u myslivny. Nahlášeno je 17 účastníků a také se nás odpovídající počet schází + já a Lenka. S odtahem na místo nám pomáhá ještě Pat (Mat je v Mexiku), pan Paťa a pan Davka.

Na místě jsme s drobným předstihem. Po chvílí šaškování přede dveřmi někoho chytrého napadne použít zvonek s nápisem „pevnost Boyard recepce“ takže se úspěšně dostáváme i dovnitř.

Převlíkáme se a dělíme se do týmů. Kvituju kreativní názvy. Měli jsme KFC, Vítěze, Prostě dřeva, Nám je to jedno a název, který obzvlášť cením - Klepetovy otroky. Poslední název bych si dovolil lehce poupravit na Klepetovy domácí skřítky. Popišme si rozdíl mezi domácím skřítkem a otrokem. Otrok pracuje bez odměny, ale nedělejme si iluze, že by ho práce bavila nebo z ní měl radost. Domácí skřítek maká, nic za to nechce a na rozdíl od otroka ho služba jeho pánovi těší. Tedy, najdou se i ostudné, zhýřilé výjimky, které se nestydí požadovat krom volna třeba i plat. Tou výjimkou je například Dobby, který sloužíval u Malfoyových. V našem týmu bylo naštěstí vše v pořádku a všichni skřítci byli vzorní. Od instruktora dostáváme čipy a krátkou nalejvárnu. Pak se všichni rozprcháváme do místností plnit úkoly. Místností je 10 a celkem nás čeká 20 úkolů. Některé prověří fyzičku, některé postřeh a přesnost nebo znalosti, jiné zase kreativitu a některé jsou jen tak pro srandu. Postupně prolízáme všechny místnosti, kde se nám různě daří nebo taky nedaří úkoly plnit. Většinu dávají všichni napoprvé, ale pak jsou tady libovky na kterých se téměř všechny týmy zasekávají a musí několikrát opakovat. Suverénně nejtěžší byla místnost Sucháčkovo putování (čti mučení), kterou náš tým dal až na 4. pokus  V oné místnosti si většina vylámala zuby na seřazení geometrických útvarů dle jejich obvodu. Z dalších úkolů stojí za zmínku třeba lezecká stěna, nebo ca 15cm široká a 4m dlouhá, nakloněná deska s překážkami po které bylo potřeba dokoulet míček až na konec do díry. Zvláštní cenu v podobě zlatého bludišťáka pak uděluju Marušce za matematický test. Má lenost/pohodlnost mi velí pokaždé, když vidím operace s dvouciferným číslem, sáhnout po kalkulačce. Nicméně po dnešku si dovolím směle prohlásit, že lepší než kalkulačku je použít Marušku. Je to rychlejší a nemusíš mít strach, že to špatně naťukáš. Maruška na rozdíl od kalkulačky všechno zvládá sama a nepotřebuje obsluhu. Zhruba po hodině už mají všechny týmy hotovo. Koukáme na výsledky, převlíkáme se a mažeme domů. Cestou zpátky za mnou jede pirátka silnic Lenka a aby dostála svému přízvisku, svítí mi do zrcátek dálkáčema :-D

Parádní akce!

Aby jste si taky trochu potrápili hlavy přikládám do fotek bonusový úkol. Kdo mi jako první pošle řešení má u mě čokoládu. 

 

PS. Ať jim to není líto, můžou se účastnit i rodiče :-)

 

Klepeto

Fotografie

Vyhledávání článků
Vybrané šítky