Kobří výprava na Pálavu | Junák Šlapanice

Kobří výprava na Pálavu

Kobří výprava na Pálavu

V pátek 17.11. plus minus v 7 hodin jsme se sešli na Boudě v počtu 6+1 (Venda, Míša, Ondra-já, Tade, Štěpa, Andrej + Kloub) a zahráli jsme si Bang, ve kterém nás Kloub absolutně rozdrtil. Po této první a zároveň poslední dlouhé hře jsme se podívali na Asterixe a Olympijské hry, vyčistili si zuby a šli jsme spát.

Ráno jsme vstávali brzo, abychom stihli trolejbus do Brna, ve kterém nás opustil Tade, pak jsme pokračovali vlakem a autobusem do Perné. Zde jsme si udělali krátkou přestávku na hřišti a po zelené se dostali na zříceninu Sirotčí hrádek. Tam jsme si v polojeskyňce dali svačinu, po které jsme ještě prozkoumali pár skalních štěrbin. 

Odtud jsme pokračovali po červené na Stolovou horu, z níž jsme šli po polní cestě do Mikulova. V místním parku jsme poobědvali a zahráli si soutěž na hřišti. Jakmile doběhal i Kloub, vyrazili jsme k lomu- Janičův vrch. Na tomto úseku nás výrazně zdržely lavičky, ve kterých byl zabudován metalofon. 

Od lomu jsme se vydali po modré na Svatý kopeček, ale ani tato cesta se neobešla bez malé odbočky k broukovišti. Nakonec jsme na Svatý kopeček dorazili a někteří si ho mohli radostně seběhnout. 

Poslední cíl tohoto výletu byla autobusová zastávka, ze které jsme bez přestupování dojeli až do Brna. Ve Šlapanicích jsme se ještě stavili do cukrárny, uklidili Boudu a šli domů. 

 

                                                                                                                         Ondra Junior

Fotografie

Vyhledávání článků
Vybrané šítky