Sběr polních kamenů | Junák Šlapanice

Sběr polních kamenů

Sběr polních kamenů

Když jsme byli požádaní na pomoc se sběrem polních kamenů, neváhali jsme a přijali jsme to jako výzvu. Přestože nám první termín nevyšel kvůli dešti, tak se nám poštěstilo u dalšího termínu, tedy 11.6. v sobotu, kde se nás sešlo na o pomoc okolo 16 lidí.

Naše akce započala den ještě den předtím, přesněji v pátek, kdy jsme se sešli na boudě, abychom tam i přespali. Před spaním jsme si zahráli venkovní hry a po pár hodinách jsme šli spát, když se začalo stmívat.

Ráno jsme vstávali v 5:00 hodin, k dispozici byli připravený buchty na snídani. Jakmile přišel Petr s jízdenkami na vlak, mohli jsme vyrazit na zastávku Kalvodovu, kde jsme čekali na trolejbus do Brna.
Bohužel, nastal menší problém s jízdenkami před plánovanou cestou do Brna, ale tento problém jsme vyřešili dřív, než přijel trolejbus.

V Brně na nás čekal moderní vlak do Žďáru nad Sázavou. Ve Žďáru na nás už čekali 3 auta, která nás odvezla na dané pole v Novém Veselí, kde mělo začít naše sbírání polních kamenů. Na poli už na nás čekaly 2 traktory, které byly určeny pro odvoz nalezených kamenů na poli. Začátek sbírání nebyl úplně nejpříjemnější kvůli mokrému poli, ale po chvíli sbírání sluníčko začalo svítit a sušit vše kolem nás.

Po nějaké době jsme si dali pauzu na oběd. Pomocí aut jsme byli opět přemístěni do jídelny, kde na nás čekal výtečný oběd s milou kuchařkou. Tam jsme si chvíli oddechli, najedli se a mohli jsme opět vyrazit pracovat. Po obědové přestávce jsme byli odvezeni zpět na pole. Tam nám zbýval už jen malý kousek, který jsme měli projít, poté jsme byli přemístěni na další pole. Tam jsme stihli projít jenom malý kus, protože nám měl jet vlak. Po hotové práci nás odvezli ke Kauflandu, kde jsme měli 15 minut volného času do příjezdu vlaku. Většina lidí šla do Kauflandu si koupit tu nějakou sladkost za náročnou práci na poli.

Po 15 minutách jsme nastoupili na vlak, který nás odvezl na Hlavní nádraží, odkud jsme šli na trolejbus do Šlapanic. Po příjezdu do Šlapanic jsme šli zpět na boudu posbírat si svoje věci a uklidit. Po úklidu byl konec akce.

Děkujeme všem, kdo se zúčastnili, za pomoc.

Kuli

Fotografie

Vyhledávání článků
Vybrané šítky