Soví hvězdářská výprava | Junák Šlapanice

Soví hvězdářská výprava

Soví hvězdářská výprava

Ze soboty 9. března na neděli 10. března jsme podnikly další soví výpravu. Tentokrát s rekordní účastí, sešlo se nás dohromady 15. Původně bylo v plánu kromě návštěvy hvězdárny i pozorování dalekohledem na Boudě, nakonec z toho ale sešlo kvůli špatnému počasí.

Pořad o černých dírách jsme si ale nenechaly ujít. O těchto nejzáhadnějších objektech vesmíru jsme se dozvěděly spoustu nových informací a podívaly jsme se i na to, jak nyní vypadá zimní noční obloha. Na té můžeme vidět pět hlavních zimních souhvězdí - Orion, Býka, Blížence, Vozku a Velkého psa.

Po návratu na Boudu jsme se navečeřely a pak přišla na řadu kreativní činnost. Holky totiž měly za úkol jakýmkoliv způsobem ztvárnit cokoliv spojeného s naší družinkou, skautingem, různými akcemi,... K vidění byly dva modely Nové boudy, sestříhaná videa o táboře 2023, dobrodružný komiks, animace stavby teepee, vyrobená plyšová sova nebo videonávod vázání uzlů. Všechno to bylo opravdu velmi originální a zajímavé! Zbytek večera nám zpříjemnily písničky a povídání si. 

V neděli ráno jsme vstávaly kolem 9:30 a už jsme jen uklidily a šly domů. Byla to další příjemná výprava a už se těšíme na další!

Bětka 

Fotografie

Vyhledávání článků
Vybrané šítky