Výprava na Ivančenu 2024 | Junák Šlapanice

Výprava na Ivančenu 2024

Výprava na Ivančenu 2024

19. dubna 2024 v 18:15 se Kobři, Kudlanky, Sovy, Sršni a Vlci sešli na autobusovém nádraží u Grandu v Brně, odkud nám v 18:30 jel RegioJet. Jeli jsme zhruba 2 hodiny, v autobuse byl také automat na pití zdarma, ale bohužel byl rozbitý:(. Cestou tam jsme si povídali a také jsme se mohli dívat na různé seriály, které tam byly přednastavené, poslouchat písničky, nebo hrát hry. Když autobus přijel na zastávku, museli jsme ještě 4 km pěšky na hukvaldskou myslivnu. Pak už jsme si jen vybalili spacáky a karimatky, navečeřeli se a šli spát.

V sobotu hned po snídani jsme se autobusem vypravili na vlakové nádraží do Frýdku – Místku, odkud jsme jeli do Frýdlantu nad Ostravicí. Po dlouhé cestě jsme došli na Ivančenu, kde začalo trochu sněžit. Bylo tam strašně moc jiných skautů že všech koutů České republiky. Z Ivančeny jsme šli na Lysou horu. Po cestě nám přibývalo sněhu pod nohama, začalo hustěji sněžit a také začal foukat studený vítr. Po náročné cestě jsme došli do restaurace, kde si někteří také dali jídlo nebo pití. Většinou se jednalo o limonádu a o polévku, protože venku byla zima. Až jsme si odpočinuli, tak jsme se začali vracet. Po cestě zpět se z mraků vyklubalo i slunce, přestalo sněžit a sníh pomalu mizel v dáli ve výšinách za námi. Došli jsme dolů do údolí do vesnice Krásná, kde jsme nasedli na autobus a jeli jsme zpět do Hukvald. Až jsme dojeli zpátky, tak už jsme jen odpočívali, povídali si a zpívali některé velmi známé táborové písničky za doprovodu dvou kytar.

Třetí den jsme měli budíček v 8 ráno, už jsme na rozdíl od soboty neměli naštěstí rozcvičku, což většina z nás ocenila. Sbalili jsme si věci do krosen a cca za 30 minut jsme museli přijít na autobusovou zastávku v Hukvaldech. Jeli jsme asi 40 minut a vystoupili jsme na vlakovém nádraží v Ostravě, kde nám vedoucí dali na chvíli rozchod. Mohli jsme si jít koupit jídlo a podívat se po různých obchodech. I na nádraží jsme potkali spoustu dalších skautů a někteří z nás se k jedné skupince z nich připojili a zpívali jsme spolu písničky. Pak jsme nastoupili na vlak, který nás dovezl až do Brna. V Brně ti, kteří chtěli, tak zůstali v Brně a ti, kteří ne, tak jeli do Šlapanic. Ve Šlapanicích jsme měli definitivní rozchod, rozloučili se a jel každý domů. Výpravu na Ivančenu jsme si všichni moc užili, doufáme, že příští rok bude příznivější počasí a těšíme se na další společné akce:).

Napsaly Áďa a Bebe

Fotografie

Vyhledávání článků
Vybrané šítky