Závěrečná oddílovka | Junák Šlapanice

Závěrečná oddílovka

Závěrečná oddílovka

V pátek 24. června 2022 se konala poslední oddílová akce v letošním školním roce, závěrečná oddílovka. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko a přišlo něco málo přes 50 dětí a asi 20 vedoucích.

Po nástupu se mladší družinky odebraly s Kloubem před Trojku, kde si zahrály ruční fotbálek s tenisákem a starší družinky hrály hutututu na hřišti pod vedením Kiki a Kance.

Po těchto zábavných hrách jsme se poté všichni přemístili na špalky, kde začalo vyhodnocování všeho možného. Nejdříve přišla na řadu soutěž "Vyznáte se", kde se výhercům podařilo získat hned 4 velmi dobré čokolády. Hlavním bodem programu však bylo vyhlášení výsledků bodování, tedy půlročního snažení dětí získávat body za různé hry, soutěže a skautské dovednosti. V každé družince se našli vítězové, držitelé diplomů a cen. Výběr měli veliký, od plyšáků, přes deskové hry až k nožům či sekerám. Nakonec byly oceněny i děti, které měly nejlepší účast na všech akcích v roce 2022. Dostaly letošní novinku - skautské Prší.

Posledním bodem programu byl zlatý hřeb pátečního odpoledne v podobě bojovky. Nastoupili proti sobě zelení a fialoví. Obě strany se velmi snažily a každý jejich člen bojoval, co mu síly stačily. Nakonec však zelení podlehli fialovým 3:0. Všichni si to ale užili a byli odměněni sladkými čočkami.

Poté už jen zbývalo svěsit oddílovou vlajku a rozloučit se. Někteří roveři a vedoucí ještě zůstali na boudě a povídali si a Sršni a Vlci zde přespáváli, protože je o víkendu čeká puťák do Jedovnic a okolí.

Byla to další skvělá akce plná zážitků a kamarádství.

Tak ahoj na táboře nebo příští školní rok na zahajovací oddílovce!

Bětka

Fotografie

Vyhledávání článků
Vybrané šítky