Jste zde: Úvod » Nezařazené » Výprava do Veselí nad Moravou

 • Výprava do Veselí nad Moravou


  123 přečtení

  18.2.2018

  Zimní celooddílová výprava se většinou koná o pololetních prázdninách, letos ale na ně navazovaly rovnou prázdniny jarní. Proto se výprava posunula až na polovinu února, 16.-18.2.2018. Zúčastnilo se 42 členů oddílu. Spalo se v klubovně místních Junáků, která je sice moc pěkná, ovšem pro takový počet lidí je docela malá. Sardinkovou metodu nocležení vynahradily zážitky: hvězdárna, rozhledna Radošov, spousta her… Než bude hotový zápis, mrkněte na fotky. A komu z výpravy něco chybí, mrkněte taky do Trojky na stůl, tam jsou ztráty a nálezy vystaveny a budou až do konce týdne :-).

  Jura

  A zde je zápis:

  Vše započalo v pátek 16. února ve čtyři hodiny odpoledne, kdy jsme se sešli na vlakovém nádraží ve Šlapanicích. Na výpravu jelo 33 dětí ze všech družinek v oddíle a 9 vedoucích. Poté co jsme se rozloučili s rodiči, jsme nastoupili do vlaku, který nás po skoro dvouhodinové cestě odvezl do Veselí nad Moravou. Když jsme přijeli na místní nádraží, byla už tma. Vydali jsme se tedy vstříc nádherným nočním městem, až jsme dorazili k malému domku, který stál na kraji menšího parku. Nejprve vešel do onoho obydlí Brácha sám, aby dostal veškeré instrukce a klíče. Poté jsme se nastěhovali dovnitř všichni. Chvíli trvalo než si každý našel své místo, kam si složil své věci, poněvadž prostory uvnitř byly opravdu malé. Po večeři proběhla scénka, kdy k nám přišel sám Baťa a prohlásil, že potřebuje někoho, kdo mu pomůže s převozem zboží přes jeho slavný kanál. Po scénce následovalo rozřazení do týmů a večerka.

  Druhý den započal nejprve rozcvičkou, poté snídaní a pak jsme se vydali směrem k Radošovské rozhledně, vzdálené asi šest kilometrů. Cestu tam nám mírně znepříjemňoval studený vítr. Na rozhledně jsme se malinko nasvačili a samozřejmě porozhlédli po okolí. Po cestě zpět do naší malé, útulné klubovny, jsme potkali hlavního oddílového vedoucího Juru spolu s Renčou, Martinem, Bengim, Ťapkou a Elektronkem s Ivetkou. Na boudu jsme se vrátili na oběd, který uvařil Brácha. Po obědě a odpoledním klidu jsme se ještě vydali na místní hvězdárnu, kde pro nás měli nachystaný velice pěkný a zajímavý program o naší Sluneční soustavě. Za tmy jsme se vrátili na boudu a rychle nachystali večeři, po které ještě následovala série etap a večerní zábava v podobě hraní hry Městečko Palermo.

  V poslední den výpravy jsme si zahráli poslední etapu, která ještě trochu zamíchala pořadí týmů, než jsme začali s úklidem pronajaté klubovny. Z nádraží jsme vyjeli vlakem ve dvě, který nás odvezl zpět do Šlapanic.

  Napsal Corádo