Jste zde: Úvod » Nezařazené » Zdravotnický kurz ZZA 2017

 • Zdravotnický kurz ZZA 2017


  103 přečtení

  3.12.2017

  Je pátek 1.12. večer, mrzne až praští. Schůzky na základně skončily, jen ve Staré Boudě se schází hrstka Koulařů k pravidelnému pokecu. A živo je ovšem i ve Trojce. Postupně se v ní scházejí účastníci zdravotnického kurzu. Není jich sice původně přihlášených 20, ale i 14 lidiček je solidní účast. Rychlá seznamovačka a jde se na anatomii a fyziologii. Mrzuté je, že mezi absentéry se po letech zařadil i jeden z instruktorů-Libor. Nezbývá, než abych za něj jeho část odpřednášel já.

  V sobotu dopoledne pokračujeme a od anatomie plynule přecházíme k první pomoci. To už se slova ujímá Uzel. A přijíždí i Terka-minule čerstvá novomanželka, dnes nastávající máma. Odpoledne důkladně diskutujeme první pomoc, výklad prokládáme výukovými filmy a interaktivními scénkami. Končíme kolem sedmé. Volným programem večer pokračuje. Jedna skupinka hraje Bang (ne náhodou v ní dominují „naši“), my s Uzlem hrajeme a zpíváme, někdo si povídá nebo čte knížku. Vládne pohodička.

  Nedělní ráno patří Terce a lékům, potažmo lékárničce. Jede v kuse dvě hodiny, na mamču slušná výdrž :-). Po ní nastupuje Uzel s první pomocí a povídá, dokud nám nedovezou oběd. Na ten přijíždí i Ťapka s Bengim. A právě Ťapce patří poslední odpolední část: obvazová technika. Zvládá skvěle, i Uzel v roli figuranta exceluje. Končíme kolem čtvrté. Teda pro dnešek. Jinak příští víkend pokračujeme druhou částí kurzu!

  Jura