Vlčí výprava na Ketkovák | Junák Šlapanice

Vlčí výprava na Ketkovák

Vlčí výprava na Ketkovák

Sraz máme v pátek 26. dubna v 18.00 na Kalvodové, odtud jedeme do Brna, kde se k trojici ve složení Ondra J., Ondra P. a Petr připojuje Štěpán. Na brněnském hlavním nádraží nasedáme na vlak do Rapotic. Z Rapotic jdeme na Ketkovák pod vedením Ondry P. U chaty se brodíme a Ondra J. se i koupe, následuje zatopení v kamnech a trávíme pohodový večer hraním Una.

V sobotu ráno vstáváme až kolem deváté. Po snídani ještě berem jídlo a vyrážíme směrem na Vlčí kopec. Cesta vede po zelené, sem tam i s nějakým menším stoupáním a panoramatickým výhledem do krajiny. Cílem se stane lovecký zámek na Vlčím kopci, kde si dáváme oběd. Klasicky je to chleba s Vysočinou a taveným sýrem. Zpáteční cestu už lemuje levý břeh řeky Oslavy. Uctíme zde i památku tragické letecké katastrofy. Potom už to bereme přes zříceninu Kraví Hora zpátky na chatu. Večer opékáme špekáčky a otužujeme se v Oslavě, pak už pouze dvě hry Bangu! a jdeme do hajan.

V neděli jsme museli vstávat už v 7:30, abychom stíhali uklidit chatu, doplnit dřevo a zapsat elektroměr. Po snídani jsme se vydali na cestu zpátky přes hrad Levnov, kde byl obtížnější úsek cesty a krásné výhledy, zejména na elektrárnu v Dukovanech. Dále jsme pokračovali po červené až do Ketkovic, kde jsme si něco malého koupili a busem dojeli do Rapotic, odkud jsme vlakem jeli do Brna a dále trolejbusem do Šlapanic, kde výlet končí.

Byla to pohodová výprava, která pro některé z nás začala už v pátek ráno. Celým dnem, ještě před podvečerním srazem, se totiž linula písnička Psáno na březové kůře, o vlaku do Rapotic o skalách, kde to znáš, o chvění na nohou, o rozdýchání ohně: https://www.youtube.com/watch?v=LLHrfMvC82A&ab_channel=SunnyBlack

Zapsali Ondra J., Ondra P., Štěpán, Petr

 

Fotografie

Vyhledávání článků
Vybrané šítky