ZVaS Veverská Bítýška 2024 | Junák Šlapanice

ZVaS Veverská Bítýška 2024

ZVaS Veverská Bítýška 2024

V sobotu 27.4. jsme se s Havrany a Lachtany potkali v sedm ráno na Boudě. Díky pomoci rodičů jsme se na místo konání závodů, tedy do Veverské Bítýšky, mohli přemístit auty, a tak jsme dorazili kolem osmé ke kulturnímu domu, kde měly být závody odstartovány. Po první svačince a zjištění informací ke hře se konal slavnostní nástup, na kterém kromě skautské hymny zazněla i slova vrchní Bítýšské kouzelnice, která všem popřála hodně štěstí a samotné závody započala. Na trať se pak hlídky dostávali v obou směrech po předem určených intervalech.

Pak už nás čekala asi čtyřkilometrová cesta plná čarodějů a úkolů, se kterými se jednotlivé hlídky musely vypořádat. Nechyběla například stanoviště zaměřená na zdravovědu, vyhledávání informací či orientaci v přírodě. Po dokončení trasy jsme ještě chvíli čekali na návrat posledních hlídek a na řadu přišel zakončovací nástup, na kterém se vyhlásilo pořadí týmů v soutěži a dostalo se i na ceny. Nakonec nás Jura, který se přijel podívat na vyhlášení, dokonce všechny pozval na zmrzlinu. 

Havrani ani Lachtani se sice na první příčky nedostali (Havrani ani nemohli - z důvodu nenaplnění počtu pěti členů týmu), i tak jsme si ale závody užili a kluci se shodli, že za dva roky si jedeme pro výhru;).

 

Tesák

Fotografie

Vyhledávání článků
Vybrané šítky