Zahajovací oddílovka - Kocouři & Lišky | Junák Šlapanice

Zahajovací oddílovka - Kocouři & Lišky

Zahajovací oddílovka - Kocouři & Lišky

Ahoj,

dnešní zahajovačkou, kterou hostovaly Lišky, jsme odpálili nadcházející rok. Schůzku jsme zahájili tradičně nástupem, vztyčením vlajky a pokřikem. Když už zmiňuju pokřik. Po táboře jsme se s Kocoury shodli, že ten náš je sice fajn, ale po roce je již trochu opotřebovaný a měli bychom jej lehce updatnout a vylepšit. Hádám, že nový zvládneme během několika prvních schůzek :-)

Počasí nám příliš nepřálo a tak jsme se po nástupu stáhli do myslivny, kde jsme program zahájili kanystrem. Hrát kanystr na takhle malé ploše je dost ambiciózní idea, ale vše fungovalo jako na drátkách. Pobavil mě hlavně Vojta, který pokaždé, co se zmocnil kanystru sebou parádně seknul o parkety. Pokračovat s takovou ještě chvíli potřebovali bychom nové parkety nebo spíše nového Vojtu. 

Po kanystru bylo v plánu hutututu. Mimochodem moje oblíbená hra. Vždycky je mi trochu líto, že nehraju taky. Po kanystru a hutututu už máme aktivit docela dost a tak si sedáme a povídáme co jsme zažili přes léto.

Čas běží a zbývá nám poslední půlhodina, ve které se dělíme na stejné týmy jako v předchozích hrách a dáváme ponožkovou bitvu. Netopíme, takže riziko, že nějaká z koulí nám spadne na pec nebo za komín a trochu nám znepříjemní pobyt v chatě, se rovná nule. Pak už jen pouklízet, stáhnout vlajky, pozdravit se a hurá domů. 

Tolik ve stručnosti k dnešní zahajovačce. Těším se na další schůzky a hlavně výpravy.

 

Čau

 

Klepeto

Fotografie

Vyhledávání článků
Vybrané šítky